fbpx
poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumChiny hakują Brytyjczyków?

Chiny hakują Brytyjczyków?

Działania te zostały opisane przez Stany Zjednoczone jako największe włamanie do bazy danych w historii. Konsekwencje tego cybernetycznego zamachu odczuło wtedy ponad 145 milionów Amerykanów. Jak wynika z najnowszego śledztwa w tej sprawie, problem ten dotyczy także milionów ludzi w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje „The Times”, Equifax potwierdził, że dane osobowe co najmniej 13,1 miliona Brytyjczyków zostały naruszone podczas włamania. Informacje osobowe przechowywane były na ich serwerach w Atlancie, w stanie Georgia. Włamanie zostało przeprowadzone przez czterech członków jednostki szpiegowskiej Armii Wyzwolenia Ludowego, nazwanej „54. Instytutem Badawczym”, Wu Zhiyong, Wang Qian, Xu Ke i Liu Lei – wszyscy podejrzani zostali postawieni w stan oskarżenia przez Departament Sprawiedliwości USA.
William Barr, prokurator generalny Stanów Zjednoczonych, powiedział: – Niestety, przypadek Equifax wpisuje się w niepokojący schemat sponsorowanych przez Chiny włamań i kradzieży komputerowych. Państwo Środka w ten sposób chciało przejąć dane osobowe, tajemnice handlowe i inne poufne informacje.

Chiny zaprzeczyły jakiemukolwiek udziałowi w hakerskim ataku, twierdząc, że same są jego ofiarą.

Uważa się, że hakerzy korzystali z sieci komputerów w prawie dwudziestu różnych krajach w celu zamaskowania tajnej operacji kradzieży danych. Śledczy obawiają się, że włamanie narazi Amerykanów i Brytyjczyków na zagrożenia w przemyśle obronnym i nuklearnym, a także zapewni materiały szantażujące politykom i agentom wywiadowczym.

Grupa hakerów z Pekinu skorzystała z „internetowego portalu sporów” Equifax, na którym konsumenci mogli zakwestionować swoją zdolność kredytową, aby wejść do systemu. Na trzy miesiące przed cyberatakiem Equifax został poinformowany, że witryna jest podatna na taki hakerski atak. Jednak agencja nie usunęła błędu w zabezpieczeniach na czas, umożliwiając hakerom „dostęp do backdoora”, czyli do ogromnej bazy danych firmy zawierającej tajne informacje konsumentów.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA