fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatChiny szerzej uchylają drzwi obcokrajowcom

Chiny szerzej uchylają drzwi obcokrajowcom

Obywatele kilku państw nie będą już musieli składać wniosków o wydanie wizy przed podróżą do Chin. Dla Polaków Pekin przygotował jednak inne preferencje.

Władze Państwa Środka oznajmiły, że rozszerzą listę państw, których obywatele mogą na 15 dni wjechać do ich kraju bez konieczności ubiegania się o wizę. 

Dotychczas z tego przywileju mogli korzystać jedynie obywatele Singapuru i Brunei. Od kilku dni opcja ta jest też dostępna dla obywateli: Malezji, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii i Hiszpanii. Obecne preferencje będą dla nich dostępne do 30 listopada 2024 roku. 

Dodatkowo obywatele 53 państw (w tym Polski) przebywający w Chinach tranzytem i mający ważny bilet do innego państwa, mają możliwość – bez posiadania wizy – poruszać się po 15 chińskich miastach (w tym m.in. po Pekinie czy Szanghaju) przez 72 lub 144 godziny (3-6 dni). 

Możliwość wjazdu obcokrajowców do Chin została przywrócona w marcu tego roku, po trwających trzy lata bardzo rygorystycznych ograniczeniach związanych z pandemią COVID-19. 

Władze Chińskiej Republiki Ludowej przygotowały również preferencje dla obywateli Polski. Zmniejszono opłatę za standardową wizę do Chin (z 260 do 195 złotych) i zniesiono obowiązek pobierania odcisków palców przy składaniu wniosku wizowego. 

BBC, pl.china-embassy.gov.cn, visaindex.com, visaforchina.cn

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Trudeau przekroczył uprawienia pacyfikując „Konwój Wolności”!

Po dwóch latach batalii sądowej Kanadyjski Sąd Federalny orzekł, że rząd premiera Kanady przekroczył prawo korzystając ze specjalnych uprawnień i szykanując kierowców protestujących m.in. przeciwko przymusowi szczepień na COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Paraliż w koreańskiej służbie zdrowia. Wypowiedzenia złożyła połowa młodych lekarzy

Przez Koreę Południową przechodzą potężne strajki lekarzy, którzy protestują przeciwko planom zwiększenia ich liczby w systemie. Prawie 6500 lekarzy złożyło rezygnację ze stanowisk.
2 MIN CZYTANIA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Wzrost inflacji jest najniższy od trzech lat

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w styczniu, której wzrost był w tym miesiącu najniższy od marca 2021 roku.
< 1 MIN CZYTANIA