fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumChiny znów zamierzają zarzucić świat swoimi maseczkami

Chiny znów zamierzają zarzucić świat swoimi maseczkami

Doradca ds. handlu w Białym Domu Peter Navarro poinformował, że we wczesnych dniach epidemii koronawirusa Chiny próbowały „zdobyć światowy rynek” w zakresie osobistego wyposażenia ochronnego, takiego jak maski na twarz i rękawiczki

– Wiemy, że Chiny wiedziały o wirusie już w połowie grudnia. Wiemy też, że przez okres około pięciu do sześciu tygodni ukrywały przed światem niebezpieczeństwo, nawet gdy chińscy obywatele latali po całym świecie, zarażając ludzkość wirusem – powiedział Navarro w Fox News.

– Wygląda na to, że w tym czasie Chiny próbowały zmonopolizować rynek środków ochrony osobistej, w tym masek. Kupowali więc duże ilości masek, rękawiczek, gogli i respiratorów z różnych części świata, podczas gdy ten świat nie zdawał sobie jeszcze sprawy z niebezpieczeństwa i tego, co go czeka.

Navarro wskazał, że chińskie dane celne pokazują, że od 24 stycznia do 29 lutego Chiny zakupiły 2,2 miliarda masek.

– Amerykanie zarażają się, ponieważ nie mają masek. Włosi umierają, ponieważ nie mają masek. Liczba pracowników służby zdrowia spada z dnia na dzień – tłumaczył Navarro.

DL/National Review

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA