fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaKrajChorowanie stanie się droższe

Chorowanie stanie się droższe

W 2021 r. ceny leków drożały, ale w nadchodzących miesiącach konsumentów czeka bardzo niemiła niespodzianka - alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dziennik przypomina, że w 2021 r. ceny leków pełnopłatnych podrożały średnio o 7,1 proc., czyli podobnie, jak w 2020 r. Z kolei suplementy podrożały o 5,6 proc., a preparaty OTC o 7,5 proc. Według prezesa PharmaSequence dra Jarosława Frąckowiaka takie podwyżki były normalne i nie łamały trendów z poprzednich lat, ale w 2022 r. może się to zmienić i zmiany cen mogą być bardziej dotkliwe. Gwałtowny skok cen w aptekach może mieć miejsce już na przełomie kwietnia i maja.

„Dziennik Gazeta Prawna” ostrzega, że ze względu na kumulację wielu czynników w tym roku procentowy wzrost cen może być nawet dwucyfrowy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA