fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaTransportCiężarówki bez kierowców obsłużą rosyjskie pola naftowe

Ciężarówki bez kierowców obsłużą rosyjskie pola naftowe

Autonomiczne pojazdy zapewnią dostawy zaopatrzenia do trudno dostępnych pól naftowych w Rosji.

Gazprom Nieft poinformował, że na jednym z jego pól naftowych działają już autonomiczne ciężarówki. Pierwsze testy dostaw pojazdami bez kierowców były realizowane w 2020 roku, a teraz weszły one do regularnego użytku.

Ciężarówki marki Kamaz dostarczają sprzęt i zaopatrzenie na pole naftowe Wostochno-Messoyakhskoye położone na północy Rosji na półwyspie Gydański, gdzie przez znaczną część roku zalega śnieg. Pojazdy kursują między instalacjami pola a oddalonym o 140 kilometrów miastem Tazowskij.

Gazprom Nieft opublikował komunikat, w którym potwierdza, że wykorzystanie bezobsługowych samochodów zwiększa efektywność logistyki przez rozszerzenie ilości możliwego do transportu sprzętu i materiałów.

Pojazdy korzystają z rosyjskiego oprogramowania nawigacji satelitarnej oraz systemu identyfikacji niebezpiecznych obiektów na ich drodze. Są tańsze w użytku i bezpieczniejsze od ciężarówek z kierowcami, dla których praca w położonym na dalekiej północy regionie jest szczególnie uciążliwa.

Kamaz planuje w bliższej przyszłości wykorzystać swoje pojazdy na ruchliwej trasie między Sankt Petersburgiem a Moskwą.

cnnm.live, trans.info
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryanair sprzeciwia się marnowaniu pieniędzy podatników

Sąd w Luksemburgu poparł sprzeciw irlandzkiej linii lotniczej Ryanair wobec pomocy włoskiego państwa, zatwierdzonej przez Unię Europejską, dla linii lotniczych dotkniętych pandemią COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska pomyliła się o rząd wielkości

Nowe regulacje Unii Europejskiej wywołają znacznie większy wzrost kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych niż pokazały początkowe szacunki Komisji Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elektryki są i będą drogie oraz nieekologiczne

Represjonowanie właścicieli aut spalinowych, a z drugiej strony subwencje i agresywny marketing aut elektrycznych zdewastują rynek motoryzacyjny. Coś, co jest wmuszane, a przy tym objęte ogromną kuratelą państwa, niczym sensownym nie zaowocuje.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Władywostok będzie chińskim oknem na świat

Rosja i Chiny zawarły porozumienie, na mocy którego Państwo Środka uzyska możliwość wysyłania towarów z portu we Władywostoku.
< 1 MIN CZYTANIA