fbpx
piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaŚwiatClinton ostrzega przed kryptowalutami

Clinton ostrzega przed kryptowalutami

Kryptowaluty mogą osłabiać i destabilizować całe państwa – ostrzega Hillary Clinton, była sekretarz stanu USA.

Była kandydatka na prezydenta USA podczas Nowego Forum Ekonomicznego Bloomberga w Singapurze powiedziała, że kryptowaluty mogą też podważyć znaczenie pieniądza fiducjarnego.

– Mam nadzieję, że państwa zaczną zwracać większą uwagę na wzrost znaczenia kryptowalut – stwierdziła Clinton. – To bardzo interesujące i nieco egzotyczne zjawisko wybijania nowych kryptomonet w celu handlowania nimi ma potencjał podważenia znaczenia walut i podważenia roli dolara jako waluty rezerwowej, a nawet może ono destabilizować kraje, zaczynając od tych mniejszych, ale później przechodząc na większe – dodała.

Słowa amerykańskiej polityk padły w związku z doniesieniami o planach wprowadzenia w USA nowego kryptopodatku oraz wymogu ujawniania tożsamości osób dokonujących płatności kryptowalutami o wartości przekraczających 10 tys. dolarów.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA