fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatClinton ostrzega przed kryptowalutami

Clinton ostrzega przed kryptowalutami

Kryptowaluty mogą osłabiać i destabilizować całe państwa – ostrzega Hillary Clinton, była sekretarz stanu USA.

Była kandydatka na prezydenta USA podczas Nowego Forum Ekonomicznego Bloomberga w Singapurze powiedziała, że kryptowaluty mogą też podważyć znaczenie pieniądza fiducjarnego.

– Mam nadzieję, że państwa zaczną zwracać większą uwagę na wzrost znaczenia kryptowalut – stwierdziła Clinton. – To bardzo interesujące i nieco egzotyczne zjawisko wybijania nowych kryptomonet w celu handlowania nimi ma potencjał podważenia znaczenia walut i podważenia roli dolara jako waluty rezerwowej, a nawet może ono destabilizować kraje, zaczynając od tych mniejszych, ale później przechodząc na większe – dodała.

Słowa amerykańskiej polityk padły w związku z doniesieniami o planach wprowadzenia w USA nowego kryptopodatku oraz wymogu ujawniania tożsamości osób dokonujących płatności kryptowalutami o wartości przekraczających 10 tys. dolarów.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA