fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesCo firmy myślą o Polskim Ładzie?

Co firmy myślą o Polskim Ładzie?

Zdecydowana większość polskich firm negatywnie ocenia zmiany wywołane Polskim Ładem – wynika z badania przeprowadzonego przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Aktualnie aż 75 proc. firm nie popiera Polskiego Ładu, a poparcie dla reformy wyraziło 22 proc. ankietowanych. Tylko 3 proc. przedsiębiorców nie ma zdania w tej kwestii. Bardziej przeciwne Polskiemu Ładowi są firmy małe i średnie (odpowiednio 76 i 74 proc.) niż duże (66 proc.).

Konfederacja Lewiatan wskazała, że przedsiębiorcy negatywnie oceniają też wpływ Polskiego Ładu na warunki prowadzenia biznesu, bowiem aż 69 proc. jest przekonanych, że zmiany z niego wynikające będą miały raczej negatywny – lub zdecydowanie negatywny – wpływ. Zaledwie 15 proc. firm uważa, że Polski Ład ułatwi im prowadzenie interesów, a 16 proc. twierdzi, że nie zmieni on nic w tym zakresie.

„Polski Ład będzie miał negatywny wpływ na prowadzenie firmy w 2022 roku dla 71 proc. średnich, 69 proc. małych i 56 proc. dużych firm” – podsumowała Konfederacja Lewiatan.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA