fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesCo Polacy myślą o naszej gospodarce?

Co Polacy myślą o naszej gospodarce?

Większość Polaków negatywnie ocenia stan polskiej gospodarki – wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar.

Sondaż wykazał, że obecnie aż 67 proc. z nas negatywnie wypowiada się o polskiej gospodarce, choć aż 42 proc. w tej grupie twierdzi, że przechodzi ona tylko lekki kryzys. Pozytywnie o gospodarce Polski wypowiedział się co czwarty ankietowany. Poza tym Polacy negatywnie oceniają kierunek zmian w naszym kraju, a 19 proc. twierdzi, że Polska zmierza w dobrą stronę.

Dane Kantar pokazują, że 47 proc. Polaków w ciągu najbliższych trzech lat spodziewa się pogorszenia obecnych warunków życia, a 13 proc. uważa, że nastąpi poprawa. Tylko 1 proc. ankietowanych twierdzi, że ta poprawa będzie znaczna.

Polacy są natomiast bardzo pozytywnie nastawieni, jeśli chodzi o możliwość znalezienia pracy w naszym kraju. Aż 59 proc. ankietowanych uważa, że pracę w Polsce można znaleźć bez problemu, zaś negatywnie w tym aspekcie wypowiada się 28 proc. Polaków.

PAP przypomina, że od września 2016 r. stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na najniższym od 25 lat poziomie.

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA