fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaInnowacjeCo trzecia niewielka firma w USA akceptuje płatności bitcoinem

Co trzecia niewielka firma w USA akceptuje płatności bitcoinem

36% z małych i średnich firm w Stanach Zjednoczonych przyjmuje płatności realizowane przez najpopularniejszą z kryptowalut.

Jednocześnie 59% z 505 firm, biorących udział w ankiecie ośrodka Zogby Analytics, przyznało iż posiada bitcoiny na własny użytek.

47% z przedsiębiorstw akceptujących bitcoiny to nowe inicjatywy, które działają na rynku pięć lat i krócej. Z firm funkcjonujących dłużej niż 20 lat, płatności w tej formie przyjmuje 21% małych i średnich amerykańskich biznesów.

Timothy Zeilman z zajmującej się cyberbezpieczeństwem firmy HSB zwraca uwagę, że stosowanie bitcoinów jako środka płatniczego znacznie ułatwia części klientów realizacje transakcji i skorzystanie z oferty wielu sprzedawców. Wiąże się jednak również z niebezpieczeństwem, ponieważ giełdy kryptowalut i usługi internetowe ułatwiające korzystanie z nich są szczególnie narażone na ataki hakerskie. Dotyczy to główie niewielkich przedsiębiorstw, które nie przykładają należytej wagi do stosowania odpowiednich zabezpieczeń w Internecie.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska wyśle satelitę na orbitę Księżyca?

Polska Agencja Kosmiczna planuje wysłanie bezzałogowej misji na orbitę Księżyca. Podano możliwy termin.
2 MIN CZYTANIA

AI już zabiera ludziom pracę, a to dopiero początek

Sztuczna inteligencja już wypiera miejsca pracy dla ludzi – tak jak przewidywano i przed czym od dawna ostrzegano.
3 MIN CZYTANIA

UE ureguluje treści tworzone przez sztuczną inteligencję

Unia Europejska chce zmusić firmy do specjalnego oznaczania treści tworzonych przez sztuczną inteligencję.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA