fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaInnowacjeCo trzecia niewielka firma w USA akceptuje płatności bitcoinem

Co trzecia niewielka firma w USA akceptuje płatności bitcoinem

36% z małych i średnich firm w Stanach Zjednoczonych przyjmuje płatności realizowane przez najpopularniejszą z kryptowalut.

Jednocześnie 59% z 505 firm, biorących udział w ankiecie ośrodka Zogby Analytics, przyznało iż posiada bitcoiny na własny użytek.

47% z przedsiębiorstw akceptujących bitcoiny to nowe inicjatywy, które działają na rynku pięć lat i krócej. Z firm funkcjonujących dłużej niż 20 lat, płatności w tej formie przyjmuje 21% małych i średnich amerykańskich biznesów.

Timothy Zeilman z zajmującej się cyberbezpieczeństwem firmy HSB zwraca uwagę, że stosowanie bitcoinów jako środka płatniczego znacznie ułatwia części klientów realizacje transakcji i skorzystanie z oferty wielu sprzedawców. Wiąże się jednak również z niebezpieczeństwem, ponieważ giełdy kryptowalut i usługi internetowe ułatwiające korzystanie z nich są szczególnie narażone na ataki hakerskie. Dotyczy to główie niewielkich przedsiębiorstw, które nie przykładają należytej wagi do stosowania odpowiednich zabezpieczeń w Internecie.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA