fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajCo z naszymi oszczędnościami?

Co z naszymi oszczędnościami?

Większość Polaków boi się o swoje oszczędności, a ponad połowa wieszczy krach systemu emerytalnego – wynika z badania IBRiS cytowanego przez „Rzeczpospolitą”.

Aż 66 proc. ankietowanych boi się załamania lub niewydolności systemu emerytalnego, a 60 proc. obawia się, że państwo zajmie ich oszczędności. Jednocześnie ponad 81 proc. Polaków twierdzi, że ich emerytura nie zapewni im godnego życia, przez co więcej niż połowa Polaków boi się starości w ubóstwie. W efekcie aż 56 proc. Polaków ma zamiar kontynuować pracę po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Co ciekawe, Polacy nie popierają pomysłu minimalnej emerytury, bo za takim rozwiązaniem jest tylko 30 proc. ankietowanych. Reszta uważa, że wysokość emerytury powinna zależeć od indywidualnych decyzji i oszczędności. Dlatego też aż 70 proc. przepytanych przez IBRiS twierdzi, że na emeryturę trzeba odkładać jak najwcześniej, czyli już w wieku 20-25 lat.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska będzie rozwijać technologię magazynowania energii

W Warszawie wybrane spółki Skarbu Państwa i polskie uczelnie podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii.
2 MIN CZYTANIA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA