fbpx
środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaBiznesCo z polską fabryką zniszczoną przez Rosjan?

Co z polską fabryką zniszczoną przez Rosjan?

Kilka tygodni temu na polską fabrykę okien Fakro na Ukrainie spadły rosyjskie rakiety, ale okazuje się, że dzisiaj zakład już działa.

W nocy z 18 na 19 września Rosjanie zbombardowali polską fabrykę okien Fakro we Lwowie, ale już kilka dni po tym zdarzeniu zakład zaczął funkcjonować –poinformował w rozmowie z portalem Puls HR Wojciech Klimek, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję Fakro.

W wyniku ataku drona zniszczeniu uległy dwie hale – produkcyjna oraz magazynowa, gdzie znajdowało się około 2 tys. gotowych okien i schodów oraz 1 tys. m sześc. drewnianych elementów. Fakro oszacowało straty na około 30 milionów złotych. Mimo dużych strat właściciele polskiego przedsiębiorstwa chcieli zapewnić zatrudnionym ludziom ciągłość pracy i poczucie bezpieczeństwa.

Gdybyśmy zostawili ich na dziesięć dni samych w domu, to martwiliby się, myśleli, co się dzieje na miejscu, czy będą mieli gdzie wrócić. Z racji tego, że nasza fabryka zajmuje dość rozległy teren, to już dzień po ataku pracował tartak, a dwa dni później pracownicy zajęli się sprzątaniem i przenoszeniem ocalałego sprzętu do nowych hal. Ruszył też montaż okien i schodów z tych części, które ocalały. Rozpoczęła się także obróbka drewna

– powiedział Wojciech Klimek w rozmowie z Puls HR.

Przedstawiciel polskiej firmy podkreślił, że w szybkim powrocie do działania fabryki nie chodziło w pierwszym rzędzie o zapewnienie sprzedaży na Ukrainie, ale o zapewnienie pracowników, że produkcja we Lwowie będzie kontynuowana i atak Rosjan nie zmieni nic w ich sytuacji zawodowej.

Źródło: Puls HR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA