fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesCo z polską fabryką zniszczoną przez Rosjan?

Co z polską fabryką zniszczoną przez Rosjan?

Kilka tygodni temu na polską fabrykę okien Fakro na Ukrainie spadły rosyjskie rakiety, ale okazuje się, że dzisiaj zakład już działa.

W nocy z 18 na 19 września Rosjanie zbombardowali polską fabrykę okien Fakro we Lwowie, ale już kilka dni po tym zdarzeniu zakład zaczął funkcjonować –poinformował w rozmowie z portalem Puls HR Wojciech Klimek, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję Fakro.

W wyniku ataku drona zniszczeniu uległy dwie hale – produkcyjna oraz magazynowa, gdzie znajdowało się około 2 tys. gotowych okien i schodów oraz 1 tys. m sześc. drewnianych elementów. Fakro oszacowało straty na około 30 milionów złotych. Mimo dużych strat właściciele polskiego przedsiębiorstwa chcieli zapewnić zatrudnionym ludziom ciągłość pracy i poczucie bezpieczeństwa.

Gdybyśmy zostawili ich na dziesięć dni samych w domu, to martwiliby się, myśleli, co się dzieje na miejscu, czy będą mieli gdzie wrócić. Z racji tego, że nasza fabryka zajmuje dość rozległy teren, to już dzień po ataku pracował tartak, a dwa dni później pracownicy zajęli się sprzątaniem i przenoszeniem ocalałego sprzętu do nowych hal. Ruszył też montaż okien i schodów z tych części, które ocalały. Rozpoczęła się także obróbka drewna

– powiedział Wojciech Klimek w rozmowie z Puls HR.

Przedstawiciel polskiej firmy podkreślił, że w szybkim powrocie do działania fabryki nie chodziło w pierwszym rzędzie o zapewnienie sprzedaży na Ukrainie, ale o zapewnienie pracowników, że produkcja we Lwowie będzie kontynuowana i atak Rosjan nie zmieni nic w ich sytuacji zawodowej.

Źródło: Puls HR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA