Większość Polaków uważa, że porażka PiS w wyborach może oznaczać ograniczenie świadczeń socjalnych w Polsce.

narodową strategią bezpieczeństwa obrotu gotówkowego prace - grafika wpisu
Kolasancjusz/Pexels

Polacy twierdzą, że jeśli najbliższe wybory parlamentarne wygra opozycja, to ograniczone zostaną świadczenia socjalne, na przykład 500 plus. Takie wizje mają przede wszystkim wyborcy Zjednoczonej Prawicy.

Według sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski aż 49,9 proc. Polaków jest przekonanych, że w razie wygranej opozycji nowy rząd zdecyduje się na ograniczenie programów socjalnych. 26,3 proc. Polaków uważa, że „raczej tak się stanie”, a 23,6 proc. jest pewnych takiego scenariusza. Utrzymanie programów socjalnych przez opozycję po wyborach wieszczy 45 proc. ankietowanych (20,7 proc. – „na pewno”, 24,3 proc. – „raczej utrzyma”), a 5,1 proc. nie ma na ten temat zdania.

Ewentualnej likwidacji programów socjalnych przez opozycję jest pewnych aż 84 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy. W przypadku elektoratu opozycji aż 78 proc. respondentów stwierdziło, że w razie wygranej PiS nie będzie decydował się na ograniczanie świadczeń socjalnych. Co ciekawe, 19 proc. wyborców opozycji uważa, że nawet PiS będzie ograniczał programy socjalne.

Omawiany sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 17-19 lutego 2023 roku na grupie 1000 Polaków połączonymi metodami CATI i CAWI.

Źródło: wp.pl
Poprzedni artykułCzy są pieniądze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw?
Następny artykułTajemnice Archipelagu Kanibali