fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajComarch nie będzie już rywalizował z Allegro

Comarch nie będzie już rywalizował z Allegro

Krakowska spółka informatyczna Comarch ogłosiła zakończenie projektu Wszystko.pl, które miało być serwisem stanowiącym konkurencję dla Allegro.

W opublikowanym komunikacie Comarch oznajmił, że zamknięcie marketplace Wszystko.pl jest efektem przeglądu realizowanych w firmie projektów R&D. Jednocześnie stworzona na potrzeby tego serwisu technologia zostanie użyta w innych sektorach firmy odpowiedzialnych za rozwój produktów ERP (oprogramowania do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami). 

Od 15 lutego użytkownicy platformy nie mają już możliwości prowadzenia sprzedaży. 

Wszystko.pl było projektem, który zapowiedziano pierwszy raz w 2021 roku. Zgodnie z ówczesnymi komunikatami Comarch chciał rzucić wyzwanie Allegro i w pięć lat zbudować solidną pozycję na rynku. Jako główną przewagę nad konkurencją podawano brak prowizji od sprzedaży, którą płacą firmy wystawiające swoje produkty np. na Allegro. Serwis wystartował w połowie 2023 roku, aby teraz, zaledwie po kilku miesiącach na rynku, zakończyć swoją działalność. 

Marketplace to platformy internetowe, które udostępniają możliwość wystawiania swoich ofert przez sprzedawców. Najpopularniejszym tego typu serwisem w Polsce jest Allegro, natomiast znane również w naszym kraju są globalne marki, jak amerykański Amazon czy chiński Aliexpress. Kilka lat temu na polskim rynku popularny był też serwis Shopee (głównie przez swoje agresywne kampanie reklamowe), który jednak zakończył swoją działalność na początku 2023 roku.  

pomoc.wszystko.pl, comarch.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Chcesz pracować w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA