fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaEkologiaCoraz więcej e-autobusów

Coraz więcej e-autobusów

Polskie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej stawiają na zakup elektrycznych autobusów – podaje „Puls Biznesu”.

Według informacji „PB” do połowy 2022 r. we flotach 64 polskich przedsiębiorstw komunikacji miejskiej znajdzie się łącznie niemal 850 elektrycznych autobusów. Jeszcze 31 grudnia 2021 r. było to 615 pojazdów.

„To 40-procentowy wzrost wobec grudnia 2021 r. i prawie czterokrotny w odniesieniu do 2019 r.” – wynika z najnowszej edycji raportu „Polish EV Outlook 2022”, przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

W raporcie napisano, że najwięcej e-autobusów posiada MZA Warszawa, która dysponuje 160 pojazdami, stanowiącymi 11 proc. floty przedsiębiorstwa. Kolejne miejsca zajęły MPK Kraków (79 pojazdów – 13,7 proc. floty), MPK Poznań (59 – 18,3 proc.), PKM Jaworzno (44 – 62,9 proc.) i MZK Zielona Góra (43 – 48,3 proc.).

Autobusy elektryczne używane są przede wszystkim w największych polskich miastach, liczących ponad 300 tys. mieszkańców. Jeździ tam 54,1 proc. wszystkich e-autobusów zarejestrowanych w Polsce.

Źródło: Puls Biznesu

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Czy przez UE do Europy wróci malaria?

Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego przegłosowała przyjęcie rozporządzenia Nature Restoration Law, które ma na celu przywracanie terenów bagiennych w krajach członkowskich.
2 MIN CZYTANIA

W tej branży długi również urosły

Przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką odpadami mają coraz większe zadłużenie, które w ciągu roku urosło o 10 milionów złotych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Oto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Akademia Leona Koźmińskiego z dobrym wynikiem znalazła się na prestiżowej liście 90 najlepszych biznesowych szkół w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Rosną długi sprzedawców AGD i RTV

Pogarsza się sytuacja finansowa sklepów, które zajmują się sprzedażą elektroniki i sprzętów AGD. Dowodem na to jest restrukturyzacja spółki NEONET.
2 MIN CZYTANIA