fbpx
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatCovidowa zapomoga w Japonii: po 100 tys. jenów dla każdego dziecka

Covidowa zapomoga w Japonii: po 100 tys. jenów dla każdego dziecka

Rząd Japonii planuje rozdanie wszystkim dzieciom do 18. roku życia zapomogi finansowej w wysokości 100 tys. jenów (3,45 tys. zł) w ramach dużego pakietu stymulacji gospodarczej – informuje dziennik „Yomiuri Shimbun”.

Według gazety pieniądze mają dostać wszystkie dzieci, od noworodków do osiemnastolatków, których liczba szacowana jest w Japonii na 20 milionów. Będzie to kosztowało budżet państwa w sumie około 2 bln jenów (ponad 69 mld zł).

Zapomogi mają być wypłacone do wiosny przyszłego roku, gdy rozpoczynają się nowe semestry w szkołach i przedszkolach.

Zapowiedź wypłat była jedną z obietnic składanych przed niedzielnymi wyborami do niższej izby parlamentu przez partię Komeito, mniejszego partnera koalicyjnego rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej (LDP) – pisze „Yomiuri Shimbun”.

W kwietniu ubiegłego roku rząd byłego premiera Shinzo Abego podjął decyzję o wypłatach pieniężnych w wysokości 100 tys. jenów dla wszystkich Japończyków w ramach rządowej odpowiedzi na pandemię COVID-19. Podejrzewa się jednak, że miało to ograniczony wpływ na konsumpcję, ponieważ większość pieniędzy trafiła na konta oszczędnościowe – podaje „Yomiuri Shimbun”.

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie, do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA