fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaFinanseCyberataki na polskie instytucje finansowe

Cyberataki na polskie instytucje finansowe

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega polskie instytucje finansowe przed atakami hakerów, które w ostatnim czasie przybrały na sile — informuje „Rzeczpospolita”.

Według ekspertów, na których powołuje się „Rz”, przeciętna firma z polskiego sektora bankowo-finansowego każdego tygodnia jest atakowana niemal tysiąc razy. Zdaniem Wojciecha Głażewskiego, dyrektora zarządzającego Check Point Software Technologies, hakerzy swoimi atakami chcą zakłócić działalność instytucji finansowych, ale też doprowadzić do dezorientacji klientów i rynków.

— Co więcej, hakerzy posługują się coraz bardziej wyrafinowanymi technikami przejęcia danych osobowych i środków finansowych — dodał Głażewski cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

KNF póki co nie wiąże wprost wzmożonych ataków hakerów na polskie instytucje z sytuacją na Ukrainie, chociaż w swoim piśmie podkreśla, że działania te dokonywane są przez grupy hakerskie działające w strukturze lub na zlecenie poszczególnych państw, czyli w tym wypadku Rosji.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Banki w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość

Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty w ciągu najbliższego półrocza i są w tym względzie większymi optymistami niż banki w regionie.
2 MIN CZYTANIA

Niewola pod maską demokracji i rozwoju [RECENZJA]

Czy w Polsce można kupić sobie ustawę gospodarczą? Przynieść ją w teczce? Oczywiście. O ile zrobi się to dyskretnie. W książce „Hitman – nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty” John Perkins, były lobbysta pokazuje, jak się to, na ogromną skalę, robi na świecie.
7 MIN CZYTANIA

Nowe środki na wsparcie małych i średnich firm

Na razie pieniądze z Unii przeznaczone będą na cyfryzację, tak zwaną zieloną transformację oraz zrównoważony rozwój. Ogromna popularność jednego z programów wsparcia firm MŚP pokazuje, że na granty czekają także rolnicy indywidualni.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polscy inwestorzy pozostają optymistami

Prawie połowa polskich inwestorów oczekuje, że ich zwroty z inwestycji w ciągu najbliższych 12 miesięcy będą wyższe niż rok wcześniej.
2 MIN CZYTANIA

Branża transportowa coraz bardziej zadłużona

Rosną długi polskiej branży TSL, która reaguje na to większą ostrożnością w zawieraniu umów z ewentualnymi kontrahentami, czym chce zmniejszyć własne ryzyko finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Będą ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców?

Ministerstwo Finansów pracuje nad podatkowymi ułatwieniami dla przedsiębiorców. Chodzi o kwestię rozliczania wydatków inwestycyjnych.
2 MIN CZYTANIA