Dla zdecydowanej większości Polaków najważniejsze w pracy są dobre relacje w zespole – wynika z badania szwedzkiej firmy Evolution.

Pexels.com

Dobrej atmosfery w zespole oczekuje aż 80 proc. badanych, a dla 72 proc. najważniejsze są satysfakcjonujące zarobki. Z kolei dla 56 proc. kluczowe jest zadowolenie z wykonywanych obowiązków, a 52 proc. ankietowanych za istotną uważa dobrą relację z przełożonym.

Badanie firmy Evolution wykazało również, że Polacy przywiązują dużą wagę do elastycznych godzin pracy (48 proc.), możliwości rozwoju osobistego (47 proc.), dodatkowych świadczeń pracowniczych (39 proc.), inwestowania w rozwój zawodowy (31 proc.) oraz do możliwości brania udziału w ciekawych projektach (26 proc.).

Z raportu dowiadujemy się również, że 23 proc. Polaków chciałoby pracować w firmie międzynarodowej. Co istotne, aż 40 proc. Polaków preferowałoby pracę w firmie wielokulturowej, a niezdecydowanych w tej kwestii jest 37 proc. badanych. Z kolei 22 proc. ankietowanych nie ma w ogóle pragnienia pracy w takiej firmie.

„Dla 43 proc. Polaków praca w zespołach wielokulturowych ma więcej zalet niż wad, a 45 proc. osób odpowiedziało, że nie wie. Zaledwie 12 proc. Polaków uważa, że firma wielokulturowa ma więcej wad niż zalet” – podkreślono w badaniu firmy Evolution.

Jeśli chodzi o zmianę branży, to 24 proc. Polaków chciałoby rozpocząć nową przygodę zawodową w sektorze IT, a 44 proc. nie ma zdania na ten temat.

PAP

Poprzedni artykułCzy Polacy uratują stragany? Lubimy kupować na targowiskach
Następny artykułUE przedstawiła plan na zastąpienie gazu z Rosji