fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaKrajCzołowy producent gier z Polski zwalnia ludzi

Czołowy producent gier z Polski zwalnia ludzi

Kierownictwo CD Projekt Red zapowiedziało zmiany organizacyjne, które będą polegać między innymi na zwolnieniach pracowników.

CD Projekt Red, czyli czołowy polski producent gier komputerowych, poinformował o planowanych zwolnieniach. Zgodnie z komunikatem przekazanym mediom CD Projekt Red ma zamiar zwolnić około 100 osób.

Decyzja o zwolnieniach oznacza, że pracę straci około 9 proc. zatrudnionych obecnie w studiu. Zgodnie z planem zwolnienia będą przeprowadzane stopniowo aż do końca 2023 roku. Kierownictwo firmy, po przeanalizowaniu strategii studia, poinformowało wprost, że aktualnie zatrudnia zbyt wielu pracowników, dla których po prostu nie będzie w przyszłym roku zadań. Według informacji przekazanej przez Adama Kicińskiego, CEO CD Projekt, firma dołożyła wszelkich starań, aby zwalniane osoby otrzymały odpowiednie odprawy.

Istotną częścią naszej strategii jest zachodzący aktualnie proces transformacji prowadzący do głębokich, wewnętrznych zmian, który to uważamy za klucz do tworzenia wysokiej jakości gier bez opóźnień i crunchu. Po wdrożeniu metodologii Agile i zmianach w filozofii prowadzenia projektów, przyszedł czas na udoskonalenie sposobu, w jaki zorganizowane są nasze zespoły

– przekazał w komunikacie prasowym Adam Kiciński.

Po zmianach CD Projekt chce zmienić sposób budowania zespołów, aby te były dopasowane do potrzeb danego projektu oraz żeby cechowała je większa zwinność i efektywność. Według kierownictwa ma to zapewnić rozwój firmy.

CD Projekt Red został założony w 1994 roku w Warszawie. Dzisiaj firma jest rozpoznawalna na całym świecie, a do jej flagowych tytułów należą takie gry jak Wiedźmin czy Cyberpunk.

Źródło: CD Projekt

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wartość polskiego eksportu rolnego znów w górę

Polski sektor rolny, w obliczu licznych kryzysów ostatnich lat, relatywnie dobrze radzi sobie na niwie eksportowej. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku krajowi producenci pobiją rekord wartości handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi.
6 MIN CZYTANIA

Ostatni moment na wpłatę na zakładowy fundusz socjalny

Z końcem miesiąca upływa termin wpłaty II raty na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Zgodnie z ustawą z 4 marca 1994 r. pracodawcy są zobowiązani do przekazania odpisu na rachunek bankowy ZFŚS do 30 września. W tym roku, z uwagi na odmrożenie odpisów na ZFŚS w lipcu według podstawy z 2021 r., kwota odpisu wzrosła do 1914,34 zł.
4 MIN CZYTANIA

W tych miastach mieszka najwięcej dłużników

Wałbrzych jest miastem, w którym jest najwyższy odsetek mieszkańców, będących dłużnikami. W długach tonie co szósty mieszkaniec tego miasta.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Spółki giełdowe z Polski coraz mniej zadłużone

W ciągu ostatniego roku prawie o połowę spadło zadłużenie krajowych spółek giełdowych – wynika z jedenastej edycji badania „Długi spółek giełdowych”.
2 MIN CZYTANIA

Dobra pogoda martwi polską branżę odzieżową

Polska branża odzieżowa przeżywa zastój, a wielu firmom grozi utrata płynności finansowej i – ostatecznie – zamknięcie interesu.
2 MIN CZYTANIA

Polskie gofry podbijają świat!

Polska jest światowym liderem, jeśli chodzi o eksport gofrów i wafli, które są najważniejszą pozycją w polskim eksporcie wśród wyrobów piekarniczych i ciastkarskich.
< 1 MIN CZYTANIA