fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaKrajCzołowy producent gier z Polski zwalnia ludzi

Czołowy producent gier z Polski zwalnia ludzi

Kierownictwo CD Projekt Red zapowiedziało zmiany organizacyjne, które będą polegać między innymi na zwolnieniach pracowników.

CD Projekt Red, czyli czołowy polski producent gier komputerowych, poinformował o planowanych zwolnieniach. Zgodnie z komunikatem przekazanym mediom CD Projekt Red ma zamiar zwolnić około 100 osób.

Decyzja o zwolnieniach oznacza, że pracę straci około 9 proc. zatrudnionych obecnie w studiu. Zgodnie z planem zwolnienia będą przeprowadzane stopniowo aż do końca 2023 roku. Kierownictwo firmy, po przeanalizowaniu strategii studia, poinformowało wprost, że aktualnie zatrudnia zbyt wielu pracowników, dla których po prostu nie będzie w przyszłym roku zadań. Według informacji przekazanej przez Adama Kicińskiego, CEO CD Projekt, firma dołożyła wszelkich starań, aby zwalniane osoby otrzymały odpowiednie odprawy.

Istotną częścią naszej strategii jest zachodzący aktualnie proces transformacji prowadzący do głębokich, wewnętrznych zmian, który to uważamy za klucz do tworzenia wysokiej jakości gier bez opóźnień i crunchu. Po wdrożeniu metodologii Agile i zmianach w filozofii prowadzenia projektów, przyszedł czas na udoskonalenie sposobu, w jaki zorganizowane są nasze zespoły

– przekazał w komunikacie prasowym Adam Kiciński.

Po zmianach CD Projekt chce zmienić sposób budowania zespołów, aby te były dopasowane do potrzeb danego projektu oraz żeby cechowała je większa zwinność i efektywność. Według kierownictwa ma to zapewnić rozwój firmy.

CD Projekt Red został założony w 1994 roku w Warszawie. Dzisiaj firma jest rozpoznawalna na całym świecie, a do jej flagowych tytułów należą takie gry jak Wiedźmin czy Cyberpunk.

Źródło: CD Projekt

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA