fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajCzy czynniki ESG faktycznie mają znaczenie?

Czy czynniki ESG faktycznie mają znaczenie?

Ponad połowa konsumentów wybiera produkty, kierując się działaniami społecznymi i środowiskowymi firmy — wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research na zlecenie portalu Wyborcza.biz.

Działania społeczne, środowiskowe oraz ład korporacyjny (ESG) firmy mają znaczenie dla 53,4 proc. konsumentów. Czynniki te są równie istotne dla pań, jak i dla panów, ale różnice widać w podziale na wiek konsumentów. Im młodsi zakupowicze, tym wyższy odsetek osób zwracających uwagę na ESG. Jeśli chodzi o konsumentów po 56 roku życia to decyzje zakupowe w oparciu o ESG podejmuje niewiele ponad połowa z nich, podczas gdy u osób poniżej 35 roku życia jest to już ponad 56 proc. osób.

Innym, bardziej naturalnym czynnikiem wpływającym na istotność kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji zakupowych, jest zasobność portfeli konsumentów. Najbardziej na działania społeczne i środowiskowe firmy zwracają osoby zarabiające ponad 9 tys. zł, a najmniej te, których wynagrodzenia nie przekraczają 3 tys. zł.

Jednocześnie, z badania zleconego przez portal Wyborcza.biz dowiadujemy się, że ponad 85 proc. osób twierdzi, że firmy powinny dbać zarówno o swoje wyniki finansowe, jak i o środowisko naturalne, ale też powinny zaangażować się w walkę z nierównościami społecznymi oraz dbać o własnych pracowników i dostawców. W związku z tym, konsumenci są gotowi dopłacać do produktów nawet 10 proc. ceny, jeśli dana firma będzie na tyle odpowiedzialna, aby sygnować swoje produkty certyfikatami ekologicznymi albo społecznymi.

Źródło: Wyborcza.biz

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA