fbpx
piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaKrajCzy czynniki ESG faktycznie mają znaczenie?

Czy czynniki ESG faktycznie mają znaczenie?

Ponad połowa konsumentów wybiera produkty, kierując się działaniami społecznymi i środowiskowymi firmy — wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research na zlecenie portalu Wyborcza.biz.

Działania społeczne, środowiskowe oraz ład korporacyjny (ESG) firmy mają znaczenie dla 53,4 proc. konsumentów. Czynniki te są równie istotne dla pań, jak i dla panów, ale różnice widać w podziale na wiek konsumentów. Im młodsi zakupowicze, tym wyższy odsetek osób zwracających uwagę na ESG. Jeśli chodzi o konsumentów po 56 roku życia to decyzje zakupowe w oparciu o ESG podejmuje niewiele ponad połowa z nich, podczas gdy u osób poniżej 35 roku życia jest to już ponad 56 proc. osób.

Innym, bardziej naturalnym czynnikiem wpływającym na istotność kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji zakupowych, jest zasobność portfeli konsumentów. Najbardziej na działania społeczne i środowiskowe firmy zwracają osoby zarabiające ponad 9 tys. zł, a najmniej te, których wynagrodzenia nie przekraczają 3 tys. zł.

Jednocześnie, z badania zleconego przez portal Wyborcza.biz dowiadujemy się, że ponad 85 proc. osób twierdzi, że firmy powinny dbać zarówno o swoje wyniki finansowe, jak i o środowisko naturalne, ale też powinny zaangażować się w walkę z nierównościami społecznymi oraz dbać o własnych pracowników i dostawców. W związku z tym, konsumenci są gotowi dopłacać do produktów nawet 10 proc. ceny, jeśli dana firma będzie na tyle odpowiedzialna, aby sygnować swoje produkty certyfikatami ekologicznymi albo społecznymi.

Źródło: Wyborcza.biz

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Burza o tanie drewno

Żeby uprzykrzyć życie branżom konsumującym drewno i zwiększyć wycinkę lasów w krajach Unii Europejskiej, Bruksela chce nałożyć cła antydumpingowe na surowiec sprowadzany z Kazachstanu i Turcji.
2 MIN CZYTANIA

UOKiK surowo ukarał Amazona

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 31 mln złotych grzywny na Amazon za wprowadzanie konsumentów w błąd.
2 MIN CZYTANIA

Skandal w ministerstwie rozwoju

Konfederacja przedstawiła opinii publicznej niepokojące fakty dotyczące skandalicznej sytuacji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Informacje posłów Michała Wawra i Bartłomieja Pejo ujawniły rażące naruszenia etyczne oraz konflikt interesów, których nie można bagatelizować.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

UOKiK surowo ukarał Amazona

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 31 mln złotych grzywny na Amazon za wprowadzanie konsumentów w błąd.
2 MIN CZYTANIA

Polska chce zwiększyć eksport do Chin

W Warszawie miało miejsce polsko-chińskie spotkanie, którego głównym tematem była współpraca w sektorze rolno-spożywczym.
2 MIN CZYTANIA