fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaBiznesCzy DHL wrócił do Rosji?

Czy DHL wrócił do Rosji?

Kilka dni temu polskie media obiegła wiadomość o powrocie niemieckiej firmy kurierskiej DHL na rosyjski rynek. Okazuje się, że o powrocie nie może być mowy, ponieważ DHL nigdy nie wstrzymał swojej działalności w Federacji Rosyjskiej.

20 marca na Twitterze korespondent TVP w Kijowie Tomasz Dawid Jędruchów zamieścił  e-maila, którego otrzymał od firmy kurierskiej DHL. Jego zdaniem w treści otrzymanej wiadomości jest mowa o „powrocie” przedsiębiorstwa do świadczenia usług kurierskich w Rosji. Tweet został podany dalej przez szefa InPostu Rafała Brzoskę, a następnie rozprzestrzenił się w polskiej przestrzeni medialnej i artykuły na jego temat pojawiły się w różnych serwisach informacyjnych.

Wiadomość ta nie była prawdziwa, ponieważ DHL… nigdy Rosji nie opuścił!

E-mail otrzymany przez korespondenta TVP był natomiast przypomnieniem, iż niemiecka firma cały czas w Federacji Rosyjskiej funkcjonuje i istnieje możliwość skorzystania z jej usług.

Branżowy serwis trans.info opublikował sprostowanie całej sytuacji. Zgodnie z zawartymi w nim informacjami, DHL wstrzymał świadczenie usług krajowych przesyłek kurierskich na terytorium Federacji Rosyjskiej we wrześniu 2022 roku. Jednak nadal daje możliwość wysłania przesyłek z 220 punktów w Rosji do innych państw.

Jednocześnie w tym miesiącu DHL nawiązał współpracę z operatorem płatności Robokassa, który ułatwia rosyjskim firmom międzynarodową ekspansję.

trans.info, twitter.com/RBrzoska/
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przedsiębiorcy tracą na zakazie cesji wierzytelności

Zakaz cesji wierzytelności utrudnia działalność gospodarczą oraz dostęp mniejszych firm do finansowania.
3 MIN CZYTANIA

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z inflacją?

Zamykanie firmy czy redukcja personelu to ostateczność, przed którą wzdraga się większość przedsiębiorców, więc robią wszystko, by przetrwać na pełnym wyzwań rynku. Dokucza zwłaszcza inflacja, wobec której podejmują przeciwdziałania.
4 MIN CZYTANIA

Czy Bruksela przywróci w Polsce możliwość reklamowania aptek?

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omówiła petycję Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w sprawie zakazu reklamy aptek w Polsce. Zdaniem wnioskodawców zakaz nie przystaje do współczesnych realiów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA