W dniu dzisiejszym – 4 września – w Watykanie odbyła się beatyfikacja Jana Pawła I. Uroczystości przewodniczył papież Franciszek.

Papież Jan Paweł I, 1978 r. (fot. Wikipedia)

„Podążając za wzorem Jezusa, był pasterzem łagodnym i pokornym” – powiedział papież.
Albino Luciani, czyli papież Jan Paweł I był najkrócej urzędującym papieżem na tronie Piotrowym. Jego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni. Zmarł 28 września 1978 r. i był ostatnim – jak do tej pory – papieżem Włochem. Ta nagła śmieć była tak niespodziewana, że zaczęto tworzyć wiele teorii spiskowych. Jena z nich mówiła, iż sprawcami „szybkiego odejścia Jana Pawła I do domu Pana” mogli być masoni.

Masoneria, nazywana też Sztuką Królewską lub Zakonem Wolnych Mularzy powstała w Szkocji i Anglii. Pierwszą Wielką Lożę utworzono w londyńskiej gospodzie „Pod jabłonią” 24 czerwca 1717 roku. O tym, że masoni postawili przed sobą dalekosiężne cele, łącznie z ambicjami wywierania wpływu na losy świata, przekonał się św. Maksymilian Maria Kolbe widząc na własne oczy pochód organizacji masońskich w Rzymie w roku 1917. Polski święty widząc w masonerii ogromne zagrożenie dla Kościoła katolickiego utworzył Rycerstwo Niepokalanej. O fakcie tym wspomniałem realizując film dokumentalny na 100-lecie objawień w Fatimie („Fatima. Orędzie wciąż aktualne”).
Podczas realizacji filmu pojechaliśmy także do Londynu. Tam (nieplanowanie) znaleźliśmy się przed budynkiem przypominającym „świątynię” masonów (o czym świadczył ogrom masońskich znaków na budynku). Była niedziela i obiekt był pozamykany na cztery spusty, jednak w tygodniu do budynku (i z budynku) wchodziło i wychodziło mrowie „białych kołnierzyków”. Ot, organizacja żyje, pomyślałem sobie, choć oficjalnych demonstracji już nie organizuje. O wiele więcej można osiągnąć działając… niejawnie.

Pewne światło na pozostającą w cieniu swojej działalności masonerię rzuca autor książki „Morderstwo 33. stopnia”… Światło to jest tym jaskrawsze, gdy zdamy sobie sprawę, iż ów cień na działalność masonerii rzucają mury Watykanu… Czy papież Jan Paweł I został zamordowany? Jeśli tak, to przez kogo i w jakim celu? Czy sabotowano liturgię katolicką, by pozbawić ją prawdy, mocy i piękna? Jeśli tak, to kto do tego doprowadził i w jakim celu? Czy sformowano międzynarodowy spisek mający na celu zniszczenie stabilności finansowej Watykanu? Jeśli tak, to kto za tym stał i w jakim celu to zrobił?

W książce pt. „Morderstwo 33. stopnia” ksiądz Charles T. Murr, bliski i wieloletni współpracownik oraz przyjaciel kardynała Gagnona, jako bezpośredni świadek opowiada o tym, co wydarzyło się podczas tajnego śledztwa zleconego przez papieża Pawła VI.

Poprzedni artykułPolak, który wydarł morzu ropę naftową
Następny artykułGRUPA WB zmodernizowała obronę przeciwlotniczą jednego z państw NATO