fbpx
piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaKulturaCzy papież Jan Paweł I został zamordowany?

Czy papież Jan Paweł I został zamordowany?

W dniu dzisiejszym – 4 września – w Watykanie odbyła się beatyfikacja Jana Pawła I. Uroczystości przewodniczył papież Franciszek.

„Podążając za wzorem Jezusa, był pasterzem łagodnym i pokornym” – powiedział papież.
Albino Luciani, czyli papież Jan Paweł I był najkrócej urzędującym papieżem na tronie Piotrowym. Jego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni. Zmarł 28 września 1978 r. i był ostatnim – jak do tej pory – papieżem Włochem. Ta nagła śmieć była tak niespodziewana, że zaczęto tworzyć wiele teorii spiskowych. Jena z nich mówiła, iż sprawcami „szybkiego odejścia Jana Pawła I do domu Pana” mogli być masoni.

Masoneria, nazywana też Sztuką Królewską lub Zakonem Wolnych Mularzy powstała w Szkocji i Anglii. Pierwszą Wielką Lożę utworzono w londyńskiej gospodzie „Pod jabłonią” 24 czerwca 1717 roku. O tym, że masoni postawili przed sobą dalekosiężne cele, łącznie z ambicjami wywierania wpływu na losy świata, przekonał się św. Maksymilian Maria Kolbe widząc na własne oczy pochód organizacji masońskich w Rzymie w roku 1917. Polski święty widząc w masonerii ogromne zagrożenie dla Kościoła katolickiego utworzył Rycerstwo Niepokalanej. O fakcie tym wspomniałem realizując film dokumentalny na 100-lecie objawień w Fatimie („Fatima. Orędzie wciąż aktualne”).
Podczas realizacji filmu pojechaliśmy także do Londynu. Tam (nieplanowanie) znaleźliśmy się przed budynkiem przypominającym „świątynię” masonów (o czym świadczył ogrom masońskich znaków na budynku). Była niedziela i obiekt był pozamykany na cztery spusty, jednak w tygodniu do budynku (i z budynku) wchodziło i wychodziło mrowie „białych kołnierzyków”. Ot, organizacja żyje, pomyślałem sobie, choć oficjalnych demonstracji już nie organizuje. O wiele więcej można osiągnąć działając… niejawnie.

Pewne światło na pozostającą w cieniu swojej działalności masonerię rzuca autor książki „Morderstwo 33. stopnia”… Światło to jest tym jaskrawsze, gdy zdamy sobie sprawę, iż ów cień na działalność masonerii rzucają mury Watykanu… Czy papież Jan Paweł I został zamordowany? Jeśli tak, to przez kogo i w jakim celu? Czy sabotowano liturgię katolicką, by pozbawić ją prawdy, mocy i piękna? Jeśli tak, to kto do tego doprowadził i w jakim celu? Czy sformowano międzynarodowy spisek mający na celu zniszczenie stabilności finansowej Watykanu? Jeśli tak, to kto za tym stał i w jakim celu to zrobił?

W książce pt. „Morderstwo 33. stopnia” ksiądz Charles T. Murr, bliski i wieloletni współpracownik oraz przyjaciel kardynała Gagnona, jako bezpośredni świadek opowiada o tym, co wydarzyło się podczas tajnego śledztwa zleconego przez papieża Pawła VI.

Jarosław Mańka
Jarosław Mańka
Dziennikarz, reżyser, scenarzysta i producent, autor kilkunastu filmów dokumentalnych i reportaży (kilka z nich nagrodzonych). Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat podróży i tajemnic historii. Propagator patriotyzmu gospodarczego. Współpracownik magazynu „Nasza Historia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

„Sztuka i wiara” w Instytucie Cervantesa w Krakowie

29 lutego o godzinie 18 w Instytucie Cervantesa w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie ks. prof. Andrzeja Witko pt: „Sztuka i wiara. Programy ikonograficzne w Sewilli w XVII i XVIII stuleciu”.

2 MIN CZYTANIA

Najrzadsza, najdroższa, najpiękniejsza

Muzeum Historii Polski wzbogaciło się o złotą 50-dukatówkę Zygmunta III Wazy. Cenna moneta została kupiona na aukcji za 2,7 mln złotych, a licytacja trwała… minutę. 50 dukatów w złocie jest prawdziwym białym krukiem wśród kolekcji numizmatycznych na świecie.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

79. rocznica aresztowania przywódców Polskiego Państwa Podziemnego

27 i 28 marca 1945 r. w Pruszkowie NKWD aresztowało 15 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego. Był to jeden z elementów szeroko zakrojonej operacji mającej na celu zlikwidowanie polskiego podziemia niepodległościowego, a następnie zniewolenia  Polski przez bolszewickiego okupanta.
5 MIN CZYTANIA

„Bezbożność, terror i propaganda”  i „Blask Rzeczypospolitej” – spotkanie z autorami

26 marca o godz. 18 w siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się premiera dwóch wyjątkowych książek: „Blask Rzeczypospolitej” i    „Bezbożność, terror i propaganda” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego i prof. Wojciecha Polaka. 
3 MIN CZYTANIA

Jak Bismarck wydusił reparacje od Francji

Sprawa niemieckich reparacji należnych Polsce za zniszczenia podczas II wojny światowej wraca jak bumerang – ostatnio za sprawą wypowiedzi Donalda Tuska. Niemcy (i Donald Tusk) uważają sprawę za zamkniętą. Tymczasem warto przypomnieć, jak Niemcy wymogli reparacje za wojnę z Francją 1870-71 r.
5 MIN CZYTANIA