fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajCzy Polacy wierzą w tarczę?

Czy Polacy wierzą w tarczę?

Zdecydowana większość Polaków nie wierzy, że rządowa tarcza antyinflacyjna rozwiąże problem wzrostu cen i rachunków — wynika z badania przeprowadzonego przez United Surveys.

Ankieta została zlecona przez „Dziennik Gazetę Prawną” oraz RMF FM i wykazała ona, że tylko 20 proc. Polaków uważa, iż rządowe kroki rozwiążą palące problemy polskiej gospodarki. Z kolei aż 70 proc. jest przeciwnego zdania, a tylko co dziesiąty Polak nie ma na ten temat zdania.

Wiara w tarczę różni się naturalnie w zależności od elektoratu. Najbardziej w jej skuteczność wierzą wyborcy Zjednoczonej Prawicy (44 proc.), podczas gdy wśród opozycji aż 88 proc. twierdzi, że tarcza nie stanie się remedium dla rosnących cen.

Wśród przyjętych w zeszłym tygodniu przez Sejm rozwiązań zakłada się m.in. wdrożenie dodatku osłonowego dla najuboższych, obniżkę akcyzy na energię i niektóre paliwa silnikowe, zniesienie podatku od energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwa domowej oraz podatku od sprzedaży detalicznej paliw.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA