Zdecydowana większość Polaków nie wierzy, że rządowa tarcza antyinflacyjna rozwiąże problem wzrostu cen i rachunków — wynika z badania przeprowadzonego przez United Surveys.

Pexels.com

Ankieta została zlecona przez „Dziennik Gazetę Prawną” oraz RMF FM i wykazała ona, że tylko 20 proc. Polaków uważa, iż rządowe kroki rozwiążą palące problemy polskiej gospodarki. Z kolei aż 70 proc. jest przeciwnego zdania, a tylko co dziesiąty Polak nie ma na ten temat zdania.

Wiara w tarczę różni się naturalnie w zależności od elektoratu. Najbardziej w jej skuteczność wierzą wyborcy Zjednoczonej Prawicy (44 proc.), podczas gdy wśród opozycji aż 88 proc. twierdzi, że tarcza nie stanie się remedium dla rosnących cen.

Wśród przyjętych w zeszłym tygodniu przez Sejm rozwiązań zakłada się m.in. wdrożenie dodatku osłonowego dla najuboższych, obniżkę akcyzy na energię i niektóre paliwa silnikowe, zniesienie podatku od energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwa domowej oraz podatku od sprzedaży detalicznej paliw.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Poprzedni artykułW Armenii będą zwalniać z pracy za brak szczepienia
Następny artykułA jednak – Niemcy wprowadzają opaski dla zaszczepionych!