fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaBiznesCzy praca zdalna jest taka fajna?

Czy praca zdalna jest taka fajna?

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem coraz więcej Polaków wraca do pracy zdalnej i nie wszyscy się z tego cieszą – wynika z badania CBRE „Praca z domu czy z biura?”.

Aktualnie 40 proc. pracowników twierdzi, że praca zdalna jest dla nich bardziej męcząca niż biurowa, a 37 proc. ma zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Poza tym, Polacy pracujący z domu narzekają na niższą jakość domowego biura w stosunku do wyzwań, które stoją przed nimi w pracy. Głównymi problemami w pracy zdalnej jest brak dostępu do dokumentów, które są przechowywane w biurze oraz słabsze połączenie internetowe.

Plusami pracy zdalnej jest natomiast większa samodzielność pracowników, co odczuwa 51 proc. ankietowanych. Z kolei 50 proc. poprawiło kontrolę nad organizacją pracy, a 44 proc. twierdzi, że poprawiło swoją produktywność oraz rezultaty biznesowe. Praca z domu to też brak dojazdów do biura, a więc większa oszczędność czasu i pieniędzy.

Praca zdalna staje się standardem

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA

Jak pomóc małym firmom?

Truizmem jest powiedzieć, że miniony rok był trudny dla firm sektora MŚP, a właśnie nieduże firmy – w szczególności mikroprzedsiębiorstwa – są nieodłącznym elementem funkcjonowania gospodarczego ekosystemu w Polsce. Zatem wszystkim powinno zależeć na utrzymaniu ich przy życiu.
4 MIN CZYTANIA

Polskie firmy zainteresowane odbudową Ukrainy

Ponad jedna czwarta polskich przedsiębiorstw jest zainteresowana zainwestowaniem w odbudowę Ukrainy po wojnie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

E-papierosy znikną ze sklepów?

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przepisami, które zakażą sprzedaży jednorazowych e-papierosów. Celem jest troska o zdrowie, szczególnie młodych ludzi–.
2 MIN CZYTANIA

Olbrzymi wzrost kontrabandy z Białorusi

W 2023 roku nastąpił znaczny wzrost przemytu papierosów z Białorusi do Polski. Przestępcy stawiają na szmugiel przez legalne przejścia graniczne.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy zainteresowane odbudową Ukrainy

Ponad jedna czwarta polskich przedsiębiorstw jest zainteresowana zainwestowaniem w odbudowę Ukrainy po wojnie.
2 MIN CZYTANIA