fbpx
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaKrajSprawdzą, czy pracodawcy interesują się zdrowiem menstruacyjnym i menopauzą

Sprawdzą, czy pracodawcy interesują się zdrowiem menstruacyjnym i menopauzą

Nie ma chyba zbyt dużo chętnych przedsiębiorców do udziału w nowym równościowym konkursie, skoro o 10 dni przedłużono możliwość zgłaszania się do niego.

W połowie lipca Konfederacja Lewiatan poinformowała, że do końca miesiąca można zgłaszać firmy do konkursu RównoWaga, celem którego jest wyłonienie liderów wśród pracodawców działających na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Jednak pod koniec lipca termin został przedłużony. Konfederacja Lewiatan podała na swoich stronach, że pracodawców do konkursu RównoWaga można zgłaszać do 10 sierpnia.

Co to za konkurs?

Konkurs skierowany jest do firm, organizacji pozarządowych, samorządów i administracji. Jak zachęcają organizatorzy: „Przez pokazanie pozytywnych przykładów organizatorzy chcą inspirować do tworzenia środowiska pracy równego dla wszystkich, bez względu na płeć. (…) Doświadczenia wszystkich organizatorów i partnerów pozwalają na kompleksowe zajęcie się tematyką równości w miejscach pracy”.

Zachęcamy pracodawców, aby przystąpili do naszego konkursu, bo zaangażowanie firm w osiągnięcie szeroko rozumianej równości płci w pracy to obecnie jeden z wyznaczników postępu i konkurencyjności. Zapewniając wszystkim, niezależnie od płci, równe szanse w pracy, firmy mogą przyciągnąć najlepszych pracowników i dzięki temu poprawiać swoje wyniki rynkowe

– mówi Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Co bardziej odstrasza?

Z kolei Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan, zachęca słowami: „Jeżeli w Waszych firmach prowadzone są szkolenia z zakresu równości czy różnorodności, jest obliczany poziom luki płacowej, staracie się awansować i kobiety, i mężczyzn, czyli po prostu dbacie o równość i różnorodność – aplikujcie”.

Według organizatorów konkursu pracodawcy mają się interesować już nie tylko wydajnością pracownika, ale zdrowiem menstruacyjnym czy menopauzą. Czy panie sobie tego w ogóle życzą? Wielu przedsiębiorców może jednak odstraszać nie tylko sama tematyka tego konkursu, ale przede wszystkim organizacje w niego zaangażowane. Otóż konkurs RównoWaga to projekt nie tylko Konfederacji Lewiatan, ale również Fundacji Kulczyk oraz Kongresu Kobiet.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Producenci jabłek borykają się z problemami

Polscy producenci jabłek stoją przed szeregiem wyzwań: od rosnących kosztów produkcji po zmiany regulacyjne w samej Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska turystyka zatrudnia wielu cudzoziemców

Aż jedna czwarta polskich firmz branży turystycznej zatrudnia cudzoziemców, a zdecydowana większość z nich to obywatele Ukrainy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA

Jak rząd Izerę budował…

W wyniku kontroli Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że założenia projektu samochodu elektrycznego Izera i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz że wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł.
2 MIN CZYTANIA