fbpx
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesCzy pracodawcy powinni informować o wynagrodzeniu w ogłoszeniach o pracy? W Kalifornii...

Czy pracodawcy powinni informować o wynagrodzeniu w ogłoszeniach o pracy? W Kalifornii już tak

Kolejne amerykańskie stany zobowiązują firmy do publikowania w ofertach pracy informacji o proponowanym wynagrodzeniu.

Gubernator Kalifornii podpisał ustawę, zgodnie z którą wszystkie ogłoszenia o pracy przedsiębiorstw zatrudniających 15 lub więcej osób, będą musiały mieć podany zakres oferowanego wynagrodzenia.

Wcześniej podobne rozwiązania wprowadziły Waszyngton, Kolorado i Connecticut.

Autorka nowych przepisów – senator Monique Limón podkreśla, że są one krokiem do budowy sprawiedliwej gospodarki, która zapewni każdemu pracownikowi uczciwe wynagrodzenie. Przedstawicielce Partii Demokratycznej chodzi tu głównie o występujące obecnie różnice w wynagrodzeniu wynikające z płci czy rasy.

Obecnie w Kalifornii pracuje praktycznie tyle samo kobiet co mężczyzn. Jednak to mężczyźni stanowią 64 procent z najlepiej zarabiających, a kobiety tylko 36 procent.

Wyraźna jest też nadreprezentacja Latynosów oraz osób czarnoskórych na najmniej płatnych stanowiskach, podczas gdy lepiej płatne zajmują bali i Azjaci.

Na firmy łamiące nowe przepisy może zostać nałożona kara w wysokości między 100 a 1000 dolarów.

Latimes.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Sektor „skazany na rozwój” powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
4 MIN CZYTANIA

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA

Zatory płatnicze uderzają w sektor MŚP. Czy sposobem na nie może być faktoring?

Od 2020 r. UOKiK ma uprawnienia do zwalczania zatorów płatniczych, które są szczególnie groźnie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Rosnące w kolejnych latach liczby i kwoty nakładanych kar pokazują, że nie jest łatwo rozwiązać ten problem systemowo. Ale przedsiębiorcy zabezpieczają się przed zatorami również na własną rękę. Wykorzystują do tego faktoring.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA