fbpx
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaInwestycjeCzy rząd dba o interesy przedsiębiorców?

Czy rząd dba o interesy przedsiębiorców?

Zdecydowana większość polskich firm twierdzi, że rząd nie dba o ich interesy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Według ankiety CBM Indicator aż 85 proc. przedsiębiorców nie zgadza się, jakoby rząd realizował przemyślaną strategię działań, która sprzyja przedsiębiorcom i daje poczucie dbałości o ich interesy. Innego zdania jest zaledwie 10 proc. firm, a 5 proc. nie mogło się określić.

Poza tym badanie wykazało, że trzy czwarte przedsiębiorców nie czuje się bezpiecznie prowadząc interesy w Polsce, a tylko 18 proc. uważa, że prowadzenie biznesu w naszym kraju jest bezpieczne. W związku z tym, tylko co trzeci polski przedsiębiorca nie ma zamiaru obniżać swoich planów inwestycyjnych, a aż 65 proc. ma mniejszą skłonność do inwestowania. Wszystko to powoduje, że 70 proc. firm sądzi, że gospodarczo sprawy w Polsce idą w złym kierunku.

„Aż 96 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że polska gospodarka rozwijałaby się dużo lepiej, gdyby rząd w większym stopniu uzgadniał z przedsiębiorcami planowane działania” – podsumowano w artykule Konfederacji Lewiatan.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA