Zdecydowana większość polskich firm twierdzi, że rząd nie dba o ich interesy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Pexels.com

Według ankiety CBM Indicator aż 85 proc. przedsiębiorców nie zgadza się, jakoby rząd realizował przemyślaną strategię działań, która sprzyja przedsiębiorcom i daje poczucie dbałości o ich interesy. Innego zdania jest zaledwie 10 proc. firm, a 5 proc. nie mogło się określić.

Poza tym badanie wykazało, że trzy czwarte przedsiębiorców nie czuje się bezpiecznie prowadząc interesy w Polsce, a tylko 18 proc. uważa, że prowadzenie biznesu w naszym kraju jest bezpieczne. W związku z tym, tylko co trzeci polski przedsiębiorca nie ma zamiaru obniżać swoich planów inwestycyjnych, a aż 65 proc. ma mniejszą skłonność do inwestowania. Wszystko to powoduje, że 70 proc. firm sądzi, że gospodarczo sprawy w Polsce idą w złym kierunku.

„Aż 96 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że polska gospodarka rozwijałaby się dużo lepiej, gdyby rząd w większym stopniu uzgadniał z przedsiębiorcami planowane działania” – podsumowano w artykule Konfederacji Lewiatan.

Poprzedni artykułChińsko-rosyjska współpraca gospodarcza. Jak wygląda?
Następny artykułFirmy chcą ulg podatkowych, aby łatwiej pomagać Ukrainie