fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatCzy studia są konieczne, by znaleźć dobrą pracę? W USA zdecydowanie tak

Czy studia są konieczne, by znaleźć dobrą pracę? W USA zdecydowanie tak

Podczas gdy 75 proc. nowych miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce ma wymóg posiadania wyższego wykształcenia, to zaledwie 40 proc. potencjalnych kandydatów skończyło naukę na uczelni.

Amerykańscy pracodawcy dużo wyżej cenią sobie dyplomy uczelni niż doświadczenie, umiejętności i szkolenia, które potencjalni kandydaci wynieśli z poprzednich miejsc pracy czy inne formy edukacji niż akademicka. Istnienie takich „szklanych sufitów” ogranicza możliwość rozwoju kariery nawet połowie mieszkańców Ameryki.

Z zawodowymi barierami, wynikającymi z braku posiadania formalnego wykształcenia, spotykają się głównie przedstawiciele takich grup społecznych jak czarnoskórzy (61 proc. z nich napotkało taki problem), Latynosi (55 proc.) i weterani wojenni (61 proc.).

Rządowe analizy potwierdzają, że absolwenci wyższych uczelni zarabiają w trakcie całego swojego życia średnio nawet milion dolarów więcej od osób ze średnim wykształceniem.

Dane te stoją w sprzeczności z opiniami ogółu Amerykanów. Tylko 16 proc. z nich twierdzi, że college dobrze przygotowuje do kariery zawodowej. Ponadto połowa z absolwentów przyznaje, że nauka na uczelni pomogła im znaleźć pracę lub wykonywać obecne obowiązki służbowe.

truthout.org

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA