fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieCzy szczepionki Pfizera będą bojkotowane?

Czy szczepionki Pfizera będą bojkotowane?

Potężny koncern farmaceutyczny znany ze swoich szczepionek przeciwko COVID-19 nie zawiesi sprzedaży swoich produktów w Rosji.

Dyrektor Generalny Pfizera Albert Bourla oznajmił, że jego firma co prawda nie będzie realizować nowych inwestycji w Rosji ale nie zamierza się również wycofać z działalności w tym kraju. Firma produkuje tam niektóre leki ale ich nie eksportuje do innych państw. Jednocześnie zyski z działalności w Rosji będą przekazane na pomoc dla Ukrainy.

Medykamenty są zwolnione z zachodnich ograniczeń i sankcji nałożonych na Federację Rosyjską po inwazji na Ukrainę.

Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych wydała oświadczenie, w którym zaznacza iż produkty medyczne muszą być cały czas dostarczane do Rosji i na Ukrainę. Zrzeszone przedsiębiorstwa podkreślają iż ich priorytetem jest zapewnienie dostaw leków też do osób w państwach zaangażowanych w wojnę.

Żadna duża firma farmaceutyczna nie wstrzymała dostaw swoich produktów do Rosji ani nie zamknęła tam swoich oddziałów.

fiercepharma.com, pfizer.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA