fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesCzy Trump wróci na Twittera?

Czy Trump wróci na Twittera?

Nowy właściciel Twittera Elon Musk podkreśla, że priorytetem w działaniu serwisu będzie zapewnienie maksymalnej wolności słowa jego użytkownikom.

Właściciel Tesli i SpaceX wyłożył za udziały w Twitterze 44 miliardy dolarów. Teraz apeluje do swoich przeciwników, aby byli nadal obecnie w tym serwisie. Zapewnia, że zamierza pielęgnować wolność słowa i swobodę wypowiedzi.

Jako przykład „niestosownej cenzury”, która miała miejsce w przeszłości na Twitterze, Musk podaje usunięcie z serwisu odnośników do artykułu o zarzutach stawianych Hunterowi Bidenowi, synowi obecnego prezydenta USA. Doszło do tego przed ostatnimi wyborami, co mogło wpłynąć na ich ostateczny wynik.

Mimo zmiany właściciela serwisu Donald Trump oznajmił, iż nie zamierza wrócić ze swoim kontem na Twittera. Zostało ono zawieszone w styczniu 2021 roku, po ataku jego zwolenników na Kapitol. Były prezydent podkreślił, że swoją aktywność w internecie zamierza skupić na własnej platformie Truth Social. Jednocześnie dodał, że bardzo lubi Elona Muska.

CNBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA