Według różnych szacunków w naszym kraju wciąż brakuje od 2 do 3 milionów mieszkań. Co zrobić, by ten stan rzeczy poprawić? O tym rozmawialiśmy z ekspertami podczas debaty „Problemy i wyzwania budownictwa mieszkaniowego w Polsce”.

370 mieszkań na tysiąc mieszkańców. Pod tym względem Polska jest zdecydowanie w tyle w porównaniu nie tylko do państw tzw. Starej Unii. Wypadamy gorzej nawet od Czech czy Węgier, tam ta zmienna waha się między 450 a 460 mieszkań na 1000 osób. Lata świetlne dzielą nas zaś od Niemiec czy Francji, gdzie omawiany wskaźnik przekracza wartość 500.

Brak mieszkań to wciąż poważna bariera rozwojowa. Przekłada się ona nie tylko na dobrostan obywateli naszego kraju. Oddziałuje także na tak ważną kwestię, jaką jest przyrost naturalny. Znane powiedzenie mówi, że nie ma piskląt bez gniazda. I trudno się z tym nie zgodzić.

O tym, co zrobić, by ten stan rzeczy poprawić, rozmawialiśmy z naszymi gośćmi podczas debaty „Problemy i wyzwania budownictwa mieszkaniowego w Polsce”. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy: Krystynę Wąchałę-Malik – członka zarządu PFR Nieruchomości, Piotra Hofmana – prezesa zarządu HM Inwest SA, Mariusza Wala – prezesa zarządu ARP Prefabrykacja oraz Konrada Płochockiego – dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jakie wnioski? Zapraszamy do obejrzenia dyskusji:

PARTNEREM RELACJI JEST ARP PREFABRYKACJA SP. Z O.O.

Poprzedni artykułFirmy rodzinne solą polskiej gospodarki
Następny artykułPolska jednym z pierwszych krajów na świecie, które nadały prawa wyborcze kobietom