fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumDecyzja URE już dzisiaj

Decyzja URE już dzisiaj

Jak już pisaliśmy tutaj, wicepremier Jacek Sasin zapewniał, że gospodarstwa domowe mogą być spokojne o swoje finanse w związku z nowym cennikiem opłat za prąd.

– Zrobimy wszystko, żeby indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu. Rząd ma przygotowane pewne rozwiązania prawne. Mogą to być rekompensaty dla odbiorców – mówił wicepremier i minister aktywów państwowych.

Niestety słyszeliśmy również odmienne głosy. Szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła o możliwej podwyżce rzędu 10 proc.

Z jednej strony gwałtowna podwyżka cen prądu mogłaby być źle odebrana przez społeczeństwo, co jest napewno niepożądane przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Z drugiej jednak strony akceptacja zbyt niskich taryf może się wiązać z zarzutami o niegospodarność. Pytanie, czy uda się znaleźć dobre rozwiązanie w tej sytuacji.

Warto przypomnieć, że w poprzednim roku ceny energii elektrycznej uległy zamrożeniu i utrzymywały się na poziomie z czerwca 2018 roku. Okiem odbiorcy energii elektrycznej ceny pozostały niezmienne, jednak rynkowe stawki ulegały zmianom. W tym czasie wzrost cen energii wyniósł ok. 27 proc., gdzie około połowy z tej wartości przeniosłaby się na rachunki klientów.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA