Aż 38 proc. Polaków rozważa zakup elektrycznego roweru – wynika z sondażu Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Pexels.com

Badanie „Użytkowanie rowerów elektrycznych i preferencje zakupowe” wykazało, że prawie co czwarty Polak chce kupić taki rower już w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Ponad 60 proc. Polaków twierdzi, że ułatwiłoby to im dojazdy do pracy lub po zakupy, a co drugi ankietowany taką decyzję argumentuje wzrostem cen paliw. Aż 70 proc. badanych nie ma wątpliwości, że zakup roweru elektrycznego jest bardziej ekonomiczny od korzystania z samochodu.

– Rola roweru elektrycznego w codziennej komunikacji systematycznie rośnie. Pokazują to zarówno najnowsze badania, obserwacje naszych ekspertów, jak i trendy na polskich ulicach i ścieżkach rowerowych – powiedział cytowany w badaniu Mateusz Pytko dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. – Także u nas wzrost popularności e-bike’ów przyniesie same korzyści dla miast i społeczeństwa, a także szansę na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności – dodał Pytko.

Sprzedaż rowerów elektrycznych w Polsce rośnie już od co najmniej dwóch lat. Niewiele ponad rok temu w badaniu YouGov co czwarty Polak przyznał, że chciałby posiadać rower e-rower.

PAP

Poprzedni artykułJak kształtowała się nasza liberalna rzeczywistość
Następny artykułBudowa kapitału społecznego – jeden z filarów strategii BGK