fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaTransportDlaczego Polacy przesiadają się na rowery elektryczne?

Dlaczego Polacy przesiadają się na rowery elektryczne?

Aż 38 proc. Polaków rozważa zakup elektrycznego roweru – wynika z sondażu Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Badanie „Użytkowanie rowerów elektrycznych i preferencje zakupowe” wykazało, że prawie co czwarty Polak chce kupić taki rower już w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Ponad 60 proc. Polaków twierdzi, że ułatwiłoby to im dojazdy do pracy lub po zakupy, a co drugi ankietowany taką decyzję argumentuje wzrostem cen paliw. Aż 70 proc. badanych nie ma wątpliwości, że zakup roweru elektrycznego jest bardziej ekonomiczny od korzystania z samochodu.

– Rola roweru elektrycznego w codziennej komunikacji systematycznie rośnie. Pokazują to zarówno najnowsze badania, obserwacje naszych ekspertów, jak i trendy na polskich ulicach i ścieżkach rowerowych – powiedział cytowany w badaniu Mateusz Pytko dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. – Także u nas wzrost popularności e-bike’ów przyniesie same korzyści dla miast i społeczeństwa, a także szansę na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności – dodał Pytko.

Sprzedaż rowerów elektrycznych w Polsce rośnie już od co najmniej dwóch lat. Niewiele ponad rok temu w badaniu YouGov co czwarty Polak przyznał, że chciałby posiadać rower e-rower.

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czy Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w UE?

Poseł PSL Marek Sawicki postawił Ukrainie warunek, że jeśli nie przestanie dyskryminować polskich firm transportowych, to Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ukraińcy zdominowali rynek przewozowy

Polska branża transportowa protestuje na granicy z Ukrainą przeciwko działaniom, które doprowadziły do przejęcia rynku przez konkurencję ukraińską.
2 MIN CZYTANIA

Islamska prowincja Chin zmieni się w strefę wolnego handlu

Władze chińskiego regionu Sinciang zapowiedziały utworzenie w nim strefy wolnego handlu, dzięki której prowincja stanie się kluczowym miejscem dla Inicjatywy Pasa i Szlaku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd rozmawia z protestującymi rolnikami

We wtorek wieczorem w Medyce przy granicy z Ukrainą doszło do spotkania strony rządowej z protestującymi rolnikami, którzy mają trzy główne postulaty.
2 MIN CZYTANIA