Ministerstwo Finansów w najbliższym czasie nie podniesie opłaty za okresowe badania techniczne — dowiadujemy się z „Auto Świata”.

Pexels.com

Aktualnie badanie techniczne kosztuje 98 zł i taka stawka obowiązuje już od 2004 r. Taki stan rzeczy nie podoba się przedsiębiorcom prowadzącym stacje diagnostyczne, którzy wskazują na drastyczny wzrost kosztów prowadzenia przeglądów przez te wszystkie lata. Reakcją na niezadowolenie diagnostów była interpelacja posłanki Iwony Hartwich, która wezwała w niej ministra infrastruktury do działań w kierunku podniesienia ceny badań okresowych.

Na odpowiedź ministerstwa trzeba było czekać kilka tygodni aż głos w tej sprawie zabrał cytowany przez „Auto Świat” sekretarz stanu Rafał Weber, który wyjaśnił, że rząd nie ma żadnych planów „podjęcia prac legislacyjnych, których celem miałoby być wsparcie przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów”. Zmian stawek będzie można się natomiast spodziewać po wdrożeniu unijnej dyrektywy (2014/45/UE) w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych (dotyczy również przyczep), bo –jak podkreślił Weber – dopiero wtedy rząd zacznie w tym kierunku prace.

Źródło: Auto Świat

Poprzedni artykułSiergiej Kowalow – wy zapominacie wszystko [WYWIAD]
Następny artykułChiny zgromadzą połowę światowych zapasów zboża