fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaTransportDobre wieści dla kierowców

Dobre wieści dla kierowców

Ministerstwo Finansów w najbliższym czasie nie podniesie opłaty za okresowe badania techniczne — dowiadujemy się z „Auto Świata”.

Aktualnie badanie techniczne kosztuje 98 zł i taka stawka obowiązuje już od 2004 r. Taki stan rzeczy nie podoba się przedsiębiorcom prowadzącym stacje diagnostyczne, którzy wskazują na drastyczny wzrost kosztów prowadzenia przeglądów przez te wszystkie lata. Reakcją na niezadowolenie diagnostów była interpelacja posłanki Iwony Hartwich, która wezwała w niej ministra infrastruktury do działań w kierunku podniesienia ceny badań okresowych.

Na odpowiedź ministerstwa trzeba było czekać kilka tygodni aż głos w tej sprawie zabrał cytowany przez „Auto Świat” sekretarz stanu Rafał Weber, który wyjaśnił, że rząd nie ma żadnych planów „podjęcia prac legislacyjnych, których celem miałoby być wsparcie przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów”. Zmian stawek będzie można się natomiast spodziewać po wdrożeniu unijnej dyrektywy (2014/45/UE) w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych (dotyczy również przyczep), bo –jak podkreślił Weber – dopiero wtedy rząd zacznie w tym kierunku prace.

Źródło: Auto Świat

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA