fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaKrajDojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Dojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Większość Polaków dojeżdża do pracy prywatnymi samochodami, mimo że wiąże się to ze staniem w korkach.

Lokalizacja zatrudnienia ma dla Polaków kluczowe znaczenie przy wyborze pracy i może wpływać na jej zmianę – wynika z badania „Polacy o dojazdach do pracy” przeprowadzonego przez LeasingTeam Group.

Jak do pracy, to samochodem

Portal PulsHR precyzuje, że 46,6 proc. Polaków jeździ do pracy samochodem, mimo że może się to wiązać ze staniem w korkach i problemami z parkowaniem. Mniej więcej co trzeci Polak jeździ do pracy komunikacją miejską, a pieszo lub rowerem dociera do niej zaledwie co dziesiąty z nas. Różne środki transportu łączy niespełna 7 proc. Polaków, a zaledwie 1,6 proc. dojeżdża do pracy busami pracowniczymi.

Choć połowa Polaków na dojazdy do pracy nie wydaje więcej niż 200 zł miesięcznie, to co piąta osoba angażuje na ten cel środki finansowe przekraczające 400 zł. To już całkiem spory wydatek, który może wpływać na budżet pracownika i stanowić istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnienia czy zmiany miejsca pracy. Ważne jest więc, aby pracodawcy uwzględniali te koszty i dążyli do oferowania rozwiązań, które pomogą je zredukować

– powiedziała cytowana przez PulsHR Anna Kurczewska-Formela, dyrektor działu rekrutacji LeasingTeam Professional.

Warto zaznaczyć, że aż 70 proc. Polaków zmieniłoby formę dojazdu do pracy, gdyby tylko otrzymała dofinansowanie od pracodawcy, np. na bilety komunikacji miejskiej.

Badanie LeasingTeam Group wykazało również, że dla aż 81 proc. Polaków dojazd do miejsca zatrudnienia ma kluczowe znaczenie i wpływa na decyzję o przyjęciu oferty pracy. W efekcie, ponad połowa Polaków zaczęłaby szukać nowej pracy w razie nagłego pogorszenia warunków dojazdu, a co piąty Polak zmieniłby w tym wypadku pracę bez wahania.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA