fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajDojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Dojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Większość Polaków dojeżdża do pracy prywatnymi samochodami, mimo że wiąże się to ze staniem w korkach.

Lokalizacja zatrudnienia ma dla Polaków kluczowe znaczenie przy wyborze pracy i może wpływać na jej zmianę – wynika z badania „Polacy o dojazdach do pracy” przeprowadzonego przez LeasingTeam Group.

Jak do pracy, to samochodem

Portal PulsHR precyzuje, że 46,6 proc. Polaków jeździ do pracy samochodem, mimo że może się to wiązać ze staniem w korkach i problemami z parkowaniem. Mniej więcej co trzeci Polak jeździ do pracy komunikacją miejską, a pieszo lub rowerem dociera do niej zaledwie co dziesiąty z nas. Różne środki transportu łączy niespełna 7 proc. Polaków, a zaledwie 1,6 proc. dojeżdża do pracy busami pracowniczymi.

Choć połowa Polaków na dojazdy do pracy nie wydaje więcej niż 200 zł miesięcznie, to co piąta osoba angażuje na ten cel środki finansowe przekraczające 400 zł. To już całkiem spory wydatek, który może wpływać na budżet pracownika i stanowić istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnienia czy zmiany miejsca pracy. Ważne jest więc, aby pracodawcy uwzględniali te koszty i dążyli do oferowania rozwiązań, które pomogą je zredukować

– powiedziała cytowana przez PulsHR Anna Kurczewska-Formela, dyrektor działu rekrutacji LeasingTeam Professional.

Warto zaznaczyć, że aż 70 proc. Polaków zmieniłoby formę dojazdu do pracy, gdyby tylko otrzymała dofinansowanie od pracodawcy, np. na bilety komunikacji miejskiej.

Badanie LeasingTeam Group wykazało również, że dla aż 81 proc. Polaków dojazd do miejsca zatrudnienia ma kluczowe znaczenie i wpływa na decyzję o przyjęciu oferty pracy. W efekcie, ponad połowa Polaków zaczęłaby szukać nowej pracy w razie nagłego pogorszenia warunków dojazdu, a co piąty Polak zmieniłby w tym wypadku pracę bez wahania.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA