fbpx
poniedziałek, 13 stycznia, 2025
Strona głównaKrajDojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Dojazd do pracy. Jak sobie z tym radzisz?

Większość Polaków dojeżdża do pracy prywatnymi samochodami, mimo że wiąże się to ze staniem w korkach.

Lokalizacja zatrudnienia ma dla Polaków kluczowe znaczenie przy wyborze pracy i może wpływać na jej zmianę – wynika z badania „Polacy o dojazdach do pracy” przeprowadzonego przez LeasingTeam Group.

Jak do pracy, to samochodem

Portal PulsHR precyzuje, że 46,6 proc. Polaków jeździ do pracy samochodem, mimo że może się to wiązać ze staniem w korkach i problemami z parkowaniem. Mniej więcej co trzeci Polak jeździ do pracy komunikacją miejską, a pieszo lub rowerem dociera do niej zaledwie co dziesiąty z nas. Różne środki transportu łączy niespełna 7 proc. Polaków, a zaledwie 1,6 proc. dojeżdża do pracy busami pracowniczymi.

Choć połowa Polaków na dojazdy do pracy nie wydaje więcej niż 200 zł miesięcznie, to co piąta osoba angażuje na ten cel środki finansowe przekraczające 400 zł. To już całkiem spory wydatek, który może wpływać na budżet pracownika i stanowić istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnienia czy zmiany miejsca pracy. Ważne jest więc, aby pracodawcy uwzględniali te koszty i dążyli do oferowania rozwiązań, które pomogą je zredukować

– powiedziała cytowana przez PulsHR Anna Kurczewska-Formela, dyrektor działu rekrutacji LeasingTeam Professional.

Warto zaznaczyć, że aż 70 proc. Polaków zmieniłoby formę dojazdu do pracy, gdyby tylko otrzymała dofinansowanie od pracodawcy, np. na bilety komunikacji miejskiej.

Badanie LeasingTeam Group wykazało również, że dla aż 81 proc. Polaków dojazd do miejsca zatrudnienia ma kluczowe znaczenie i wpływa na decyzję o przyjęciu oferty pracy. W efekcie, ponad połowa Polaków zaczęłaby szukać nowej pracy w razie nagłego pogorszenia warunków dojazdu, a co piąty Polak zmieniłby w tym wypadku pracę bez wahania.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA