fbpx
czwartek, 11 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumDonald Trump będzie obecny podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

Donald Trump będzie obecny podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

Forum na swojej stronie internetowej informuje, że w tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem "Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata", weźmie udział niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw lub rządów.

Polska będzie reprezentowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Na liście gości znalazły się takie nazwiska, jak: kanclerz Niemiec Angela Merkel, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, wicepremier ChRL Han Zheng, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, kanclerz Austrii Sebastian Kurz, premier Włoch Giuseppe Conte, premier Hiszpanii Pedro Sanchez czy minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin. Będą także obecni sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde.

W skład amerykańskiej delegacji wchodzą minister finansów Steven Mnuchin, przedstawiciel rządu USA ds. handlu Robert Lighthizer oraz Ivanka Trump wraz z mężem Jaredem Kushnerem. Donald Trump uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w styczniu 2018 roku. W zeszłym roku nie był obecny, jak i odwołał delegację, z powodu częściowego zawieszenia funkcjonowania rządu (shutdown).

Jak zauważa Agencja Reutera, wśród obecnych na tegorocznym Forum zabraknie szefa MSZ Iranu Mohammada Dżawada Zarifa, którego obecność była planowana.

Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos jest spotkaniem przywódców politycznych, prezesów największych światowych firm, a także wybranych intelektualistów i dziennikarzy.

JS/PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA