fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaArchiwum"Drukarz z Łodzi" stoi przed szansą uchylanie niekorzystnego wyroku

„Drukarz z Łodzi” stoi przed szansą uchylanie niekorzystnego wyroku

"Sprawa pracownika drukarni Adama J., który odmówił druku plakatów fundacji LGBT, wraca na wokandę. Wnioskiem łódzkiej prokuratury, która chce wznowienia postępowania w tej sprawie, zajmie się jeszcze w grudniu Sąd Apelacyjny w Łodzi" – informuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Prawidłowość wyroku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa została potwierdzona przez Sąd Okręgowy w Łodzi, a rok później – Sąd Najwyższy.

W grudniu 2017 r. prokurator generalny Zbigniew Ziobro zgłosił się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem, w którym stwierdza, że rozumienie regulacji w taki sposób, że "zasady wiary i sumienie nie są uzasadnioną przyczyną odmowy świadczenia usługi", jest niekonstytucyjne. Trybunał Konstytucyjny uznał w czerwcu br. przepis będący podstawą ukarania pracownika drukarni za niekonstytucyjny.

HFPC poinformowała na swojej stronie, że wniosek o wznowienie postępowania został złożony z powodu wyroku TK. Fundacja zaznacza, że w razie wydania przez TK wyroku o niekonstytucyjności przepisu, zgodnie z procedurą jest możliwość wznowienia postępowania, jeśli doszło do skazania kogoś na podstawie takiego przepisu. Z tego prawa skorzystała łódzka prokuratura, która wniosła o uchylenie skazującego wyroku dla Adama J.

Jak donosi serwis PCh24.pl, HFPC uważa, że wyrok TK znacznie osłabił ochronę przed atakami dyskryminacji w dostępie do dóbr i usług dla osób będących przedstawicielami grup mniejszościowych.

JS/PCh24.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA