fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatDubaj z otwartymi rękami przyjmuje rosyjskich oligarchów

Dubaj z otwartymi rękami przyjmuje rosyjskich oligarchów

Oligarchowie z Federacji Rosyjskiej masowo ruszyli na zakupy w arabskim emiracie.

Zainteresowany inwestycją w Dubaju ma być m.in. jeden z najbogatszych Rosjan, Roman Abramowicz. Według agencji Bloomberg, kilka tygodni temu w Dubaju widziano jeden z jego prywatnych odrzutowców. Objęty brytyjskimi sankcjami Rosjanin, którego majątek sięga 13,5 miliarda dolarów, miał być zainteresowany kupnem luksusowej nieruchomości na Palm Jumeirah, słynnej wyspie w kształcie palmy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie wprowadziły ograniczeń na rosyjskich oligarchów. Działające w największym mieście tego państwa firmy donoszą o wyraźnym wzroście zainteresowania przez obywateli Federacji Rosyjskiej drogimi samochodami, usługami bankowymi, apartamentami i miejscami w porcie dla jachtów. Część transakcji jest realizowana za pośrednictwem kryptowalut.

Do Dubaju trafiają też pracownicy z oddziałów takich banków jak JP Morgan czy Goldman Sachs, wycofujących się z Rosji w efekcie międzynarodowych sankcji, nałożonych na ten kraj po inwazji na Ukrainę.

Guardian, Businessinsider

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Renesans kształcenia zawodowego w Hiszpanii. Polska ma lepszy system

Hiszpańskie kształcenie i szkolenie zawodowe jest w modzie i to nie tylko na Półwyspie Iberyjskim. Liczba uczniów hiszpańskich zawodówek wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki wyraźnemu zaangażowaniu kolejnych rządów w tę formę edukacji.
3 MIN CZYTANIA

Wenezuelczycy poparli przejęcie sąsiedniego kraju

Mieszkańcy Wenezueli w referendum poparli propozycję, by należący do Gujany region Essequibo został zaanektowany przez władze w Caracas.
2 MIN CZYTANIA

KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Pod koniec listopada 2023 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie wykonawcze, które przedłużyło zatwierdzenie potencjalnie rakotwórczej substancji glifosat o 10 lat.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA