fbpx
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatDubaj z otwartymi rękami przyjmuje rosyjskich oligarchów

Dubaj z otwartymi rękami przyjmuje rosyjskich oligarchów

Oligarchowie z Federacji Rosyjskiej masowo ruszyli na zakupy w arabskim emiracie.

Zainteresowany inwestycją w Dubaju ma być m.in. jeden z najbogatszych Rosjan, Roman Abramowicz. Według agencji Bloomberg, kilka tygodni temu w Dubaju widziano jeden z jego prywatnych odrzutowców. Objęty brytyjskimi sankcjami Rosjanin, którego majątek sięga 13,5 miliarda dolarów, miał być zainteresowany kupnem luksusowej nieruchomości na Palm Jumeirah, słynnej wyspie w kształcie palmy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie wprowadziły ograniczeń na rosyjskich oligarchów. Działające w największym mieście tego państwa firmy donoszą o wyraźnym wzroście zainteresowania przez obywateli Federacji Rosyjskiej drogimi samochodami, usługami bankowymi, apartamentami i miejscami w porcie dla jachtów. Część transakcji jest realizowana za pośrednictwem kryptowalut.

Do Dubaju trafiają też pracownicy z oddziałów takich banków jak JP Morgan czy Goldman Sachs, wycofujących się z Rosji w efekcie międzynarodowych sankcji, nałożonych na ten kraj po inwazji na Ukrainę.

Guardian, Businessinsider

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA