fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaInnowacjeDzięki AI lider pakistańskiej opozycji przemówił z więzienia

Dzięki AI lider pakistańskiej opozycji przemówił z więzienia

Pakistańska opozycja wykorzystała sztuczną inteligencję w przemówieniu Imrana Khana, byłego premiera tego kraju, który przebywa w więzieniu i osobiście nie mógł go wygłosić. Może to wpłynąć na wynik jego partii w nadchodzących wyborach.

Wygenerowany przez AI głos najpopularniejszej polityka pakistańskiej opozycji został wykorzystany podczas wirtualnego wydarzenia w mediach społecznościowych, które obejrzało ponad milion osób. Czterominutowe przemówienie zostało napisane przez Khana w więzieniu i wygłoszone przez sztuczną inteligencję.

Od czasu uwięzienia w sierpniu, pod zarzutem korupcji, Khan prawie nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym.

Głos Khana wychwala w nim jego zwolenników i obserwujących w mediach społecznościowych i nawołuje do głosowania na jego partię w nadchodzących wyborach. Analitycy twierdzą, że tego typu działania technologiczne mogą pomóc jego partii w zwycięstwie w nadchodzących wyborach w Pakistanie.

Nie jest jasne, czy pakistańska partia opozycyjna Tehreek-e-Insaf (PTI) Khana naruszyła jakiekolwiek prawo. Partia potwierdziła, że ​​przemówienie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Strony internetowe Khana w Pakistanie są zablokowane.

Associated Press, KR
Konrad Rajca
Konrad Rajca
Niezależny analityk i doradca, specjalista w tematyce międzynarodowej, w szczególności azjatyckiej i geopolitycznej. Konsultant Public Relations i Public Affairs. Pracował w mediach, m.in w Polskiej Agencji Prasowej i miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe". Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej" i „Najwyższym Czasie". Pracował także w sektorze publicznym – w Biurze Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu i Urzędzie m.st Warszawy, gdzie był rzecznikiem prasowym Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Współpracował z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Od smartfonów po samochody. Xiaomi rozpoczęło produkcję elektryków

Chiński producent smartfonów Xiaomi wprowadził na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Firma ma nadzieję, że wspólny system operacyjny SU7 z telefonami, laptopami i innymi urządzeniami spodoba się klientom.
2 MIN CZYTANIA

Chiny promują tanie wesela, bo chcą poprawy dzietności

Młode pary w Chinach planujące „proste” wesela, zamiast tradycyjnych z setkami gości, stały się hitem internetu po opublikowaniu przez chiński organ rządowy zajmujący się prawami kobiet artykułu wzywającego do bardziej oszczędnych wesel. Ma się to przyczynić do zwiększenia liczby małżeństw, co ma wpłynąć na większą dzietność.
2 MIN CZYTANIA