fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumDziesięć milionów maseczek od Tajwanu

Dziesięć milionów maseczek od Tajwanu

– Na poprzednim etapie utworzyliśmy drużynę narodową, teraz musimy rozegrać mecz międzynarodowy i walczyć z pandemią razem z innymi krajami – powiedział prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. – Na tym etapie przekażemy 10 milionów masek.
Według ministerstwa spraw zagranicznych Tajwanu 7 milionów masek zostanie wysłanych do krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Tajpej planuje również wysłać maseczki do USA.
Warto dodać, że Tajwan świetnie poradził sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jego wynik z zaledwie 322 potwierdzonymi przypadkami koronawirusa i pięcioma zgonami w skali światowej jest naprawdę imponujący.

Chiny skrytykowały porozumienie między Tajwanem a Instytutem Amerykańskim w Tajpej w sprawie współpracy na rzecz zwalczania koronawirusa, nazywając to działanie „politycznym spiskiem dążącym do uzyskania niepodległości za pomocą epidemii”. Warto dodać, że Chiny wysłały tylko dwa miliony masek do dystrybucji w całej Europie, a Jack Ma, najbogatszy człowiek w Chinach, przekazał kolejne dwa miliony. – Jesteśmy dziś wdzięczni za wsparcie Chin – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Chiny dostarczyły również do Hiszpanii i Czech zestawy testowe na koronawirusa do szybkich testów, jednakże większość z tych testów okazała się wadliwa. Szacuje się, że nawet do 80 procent z 150 000 przenośnych zestawów dostarczonych przez Chiny do Czech było wadliwe.

Do podobnych wniosków doszła Hiszpania, druga pod względem liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa na świecie. Zestawy testowe zakupione od chińskiej firmy Bioeasy poprawnie zidentyfikowały tylko 30 procent przypadków zarażonych koronawirusem.

Niedawne wspólne badanie przeprowadzone przez naukowców z Chin i Stanów Zjednoczonych wykazało, że 95 procentom infekcji można by zapobiec, gdyby Chiny w porę wprowadziły środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się zaledwie trzy tygodnie wcześniej.
W ostatnim raporcie środowisko wywiadowcze USA stwierdziło, że Chiny celowo podały nieprawdziwe liczby dotyczące przypadków koronawirusa i zgonów spowodowanych infekcją.

DL/National Review

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA