fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaArchiwumDziesięć milionów maseczek od Tajwanu

Dziesięć milionów maseczek od Tajwanu

– Na poprzednim etapie utworzyliśmy drużynę narodową, teraz musimy rozegrać mecz międzynarodowy i walczyć z pandemią razem z innymi krajami – powiedział prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. – Na tym etapie przekażemy 10 milionów masek.
Według ministerstwa spraw zagranicznych Tajwanu 7 milionów masek zostanie wysłanych do krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Tajpej planuje również wysłać maseczki do USA.
Warto dodać, że Tajwan świetnie poradził sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jego wynik z zaledwie 322 potwierdzonymi przypadkami koronawirusa i pięcioma zgonami w skali światowej jest naprawdę imponujący.

Chiny skrytykowały porozumienie między Tajwanem a Instytutem Amerykańskim w Tajpej w sprawie współpracy na rzecz zwalczania koronawirusa, nazywając to działanie „politycznym spiskiem dążącym do uzyskania niepodległości za pomocą epidemii”. Warto dodać, że Chiny wysłały tylko dwa miliony masek do dystrybucji w całej Europie, a Jack Ma, najbogatszy człowiek w Chinach, przekazał kolejne dwa miliony. – Jesteśmy dziś wdzięczni za wsparcie Chin – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Chiny dostarczyły również do Hiszpanii i Czech zestawy testowe na koronawirusa do szybkich testów, jednakże większość z tych testów okazała się wadliwa. Szacuje się, że nawet do 80 procent z 150 000 przenośnych zestawów dostarczonych przez Chiny do Czech było wadliwe.

Do podobnych wniosków doszła Hiszpania, druga pod względem liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa na świecie. Zestawy testowe zakupione od chińskiej firmy Bioeasy poprawnie zidentyfikowały tylko 30 procent przypadków zarażonych koronawirusem.

Niedawne wspólne badanie przeprowadzone przez naukowców z Chin i Stanów Zjednoczonych wykazało, że 95 procentom infekcji można by zapobiec, gdyby Chiny w porę wprowadziły środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się zaledwie trzy tygodnie wcześniej.
W ostatnim raporcie środowisko wywiadowcze USA stwierdziło, że Chiny celowo podały nieprawdziwe liczby dotyczące przypadków koronawirusa i zgonów spowodowanych infekcją.

DL/National Review

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA