Resort finansów zdradził datę uruchomienia programu umożliwiającego powszechne stosowanie paragonów elektronicznych.

Pexels.com

Wiceminister finansów Mariusz Gojny poinformował, że platforma „HUB e-paragony” zostanie uruchomiona we wrześniu 2023 r. Polityk podkreślił, że resort opublikuje też rozwiązanie pozwalające przystąpić do projektu producentom kas. Rząd chciałby, żeby powstawały konkurencyjne aplikacje do odbiorów paragonów.

– Ministerstwo Finansów udostępniło 31 grudnia 2021 r. aplikację e-paragony, która w aktualnym wydaniu pozwala na zachowanie skanów paragonów papierowych i obecnie MF pracuje nad funkcjonalnością pobierania paragonów elektronicznych – powiedział wiceminister Gojny. – Będzie to możliwe po uruchomieniu rozwiązania „HUB e-paragony”, dającego możliwość powszechnego stosowania paragonów elektronicznych. Termin wdrożenia tego rozwiązania planowany jest na wrzesień 2023 r. – dodał.

Nowa wersja aplikacji e-paragony będzie obsługiwała zarówno paragony papierowe, jak i elektroniczne, a cała usługa zostanie poprzedzona kampanią medialną.

Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii twierdzą, że e-paragony to wygoda zarówno dla sprzedawcy, jak i klienta, bo rozwiązanie to daje konsumentom wybór, czy chcą otrzymywać papierowe paragony fiskalne, czy też wolą dokumenty elektroniczne. Przedsiębiorcy natomiast przy e-paragonach oszczędzają czas, ale też pieniądze, bo nie muszą drukować paragonów, które często nawet nie są przez klientów zabierane.

Polskie Radio 24

Poprzedni artykułAstronomiczne ceny drewna
Następny artykułApel producentów żywności w sprawie „afery paszowej”