fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesE-paragony coraz bliżej

E-paragony coraz bliżej

Resort finansów zdradził datę uruchomienia programu umożliwiającego powszechne stosowanie paragonów elektronicznych.

Wiceminister finansów Mariusz Gojny poinformował, że platforma „HUB e-paragony” zostanie uruchomiona we wrześniu 2023 r. Polityk podkreślił, że resort opublikuje też rozwiązanie pozwalające przystąpić do projektu producentom kas. Rząd chciałby, żeby powstawały konkurencyjne aplikacje do odbiorów paragonów.

– Ministerstwo Finansów udostępniło 31 grudnia 2021 r. aplikację e-paragony, która w aktualnym wydaniu pozwala na zachowanie skanów paragonów papierowych i obecnie MF pracuje nad funkcjonalnością pobierania paragonów elektronicznych – powiedział wiceminister Gojny. – Będzie to możliwe po uruchomieniu rozwiązania „HUB e-paragony”, dającego możliwość powszechnego stosowania paragonów elektronicznych. Termin wdrożenia tego rozwiązania planowany jest na wrzesień 2023 r. – dodał.

Nowa wersja aplikacji e-paragony będzie obsługiwała zarówno paragony papierowe, jak i elektroniczne, a cała usługa zostanie poprzedzona kampanią medialną.

Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii twierdzą, że e-paragony to wygoda zarówno dla sprzedawcy, jak i klienta, bo rozwiązanie to daje konsumentom wybór, czy chcą otrzymywać papierowe paragony fiskalne, czy też wolą dokumenty elektroniczne. Przedsiębiorcy natomiast przy e-paragonach oszczędzają czas, ale też pieniądze, bo nie muszą drukować paragonów, które często nawet nie są przez klientów zabierane.

Polskie Radio 24

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA