fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaTransportEkologia jest ważniejsza dla Toyoty niż sprzedaż samochodów

Ekologia jest ważniejsza dla Toyoty niż sprzedaż samochodów

Nowy prezes Toyoty stwierdził, że ważniejsza od liczby sprzedanych samochodów jest redukcja emitowanych przez nie zanieczyszczeń.

Koji Sato został prezesem Toyoty na początku tego roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Akio Toyodę, wnuka założyciela firmy. Sato pracuje w koncernie od 1992 roku i od kilku lat odpowiadał już za rozwój należącej do firmy marki Lexus.

Toyota stawia na ekologię

Nowy szef największego producenta samochodów na świecie postawił jasne priorytety dla swojej organizacji. Zgodnie z jego deklaracjami, ważniejsza od wzrostu sprzedaży  pojazdów jest redukcja zanieczyszczeń emitowanych przez nowe samochody Toyoty.

Elektryki będą priorytetem

Aktualne plany mówią o stopniowym zmniejszaniu poziomu produkowanego przez nowe auta CO2 o 30 proc. do 2030 roku, a następnie o 35 proc. w roku 2035 i finalnie osiągnięcie zerowego stanu emisji w roku 2050.

Cały proces ma postępować dzięki stawianiu na sprzedaż samochodów elektrycznych. Koncern planuje, że w 2026 roku 1,5 miliona, a w 2030 roku już 3,5 miliona nabywców wejdzie w posiadanie pojazdów marki Toyota napędzanych prądem. Ponadto firma rozwija technologie, które w przyszłości pozwolą na produkcję aut na wodór. Te ostatnie Toyota projektuje we współpracy z Yamahą.

japantimes.co.jp, english.kyodonews.net

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryanair sprzeciwia się marnowaniu pieniędzy podatników

Sąd w Luksemburgu poparł sprzeciw irlandzkiej linii lotniczej Ryanair wobec pomocy włoskiego państwa, zatwierdzonej przez Unię Europejską, dla linii lotniczych dotkniętych pandemią COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska pomyliła się o rząd wielkości

Nowe regulacje Unii Europejskiej wywołają znacznie większy wzrost kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych niż pokazały początkowe szacunki Komisji Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elektryki są i będą drogie oraz nieekologiczne

Represjonowanie właścicieli aut spalinowych, a z drugiej strony subwencje i agresywny marketing aut elektrycznych zdewastują rynek motoryzacyjny. Coś, co jest wmuszane, a przy tym objęte ogromną kuratelą państwa, niczym sensownym nie zaowocuje.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Władywostok będzie chińskim oknem na świat

Rosja i Chiny zawarły porozumienie, na mocy którego Państwo Środka uzyska możliwość wysyłania towarów z portu we Władywostoku.
< 1 MIN CZYTANIA