fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaTransportEmiraty inwestują w koleje

Emiraty inwestują w koleje

Linie kolejowe ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Etihad Rail, przedstawiły wizualizację szybkiego pociągu Sanpiercer.

Składy aerodynamicznego i nowoczesnego pociągu Sanpiercer, który będzie osiągał prędkość 200 kilometrów na godzinę, mają zacząć kursować za ok. osiem lat.

Jak informuje serwis Money.pl, Etihad Rail wyda ok. 50 mld dirhamów (ok. 55 mld zł) na projekt rozbudowy sieci kolejowej, która zakłada m.in. stworzenie 600-kilometrowego połączenia ze wschodu na zachód ZEA. Sanpiercer z Abu Zabi do Dubaju (140 km) dojedzie w 50 minut, a dystans ok. 250 kilometrów do Fudżajry pokonywać ma w 100 minut.

Założone w 2009 r. Etihad Rail przy budowie sieci kolejowej współpracują z kolejami niemieckimi. Celem jest zbudowanie połączeń kolejowych pomiędzy centrami przemysłowymi i największymi skupiskami ludności w kraju oraz przyłączenie sieci do kolei w innych państwach Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czy Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w UE?

Poseł PSL Marek Sawicki postawił Ukrainie warunek, że jeśli nie przestanie dyskryminować polskich firm transportowych, to Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ukraińcy zdominowali rynek przewozowy

Polska branża transportowa protestuje na granicy z Ukrainą przeciwko działaniom, które doprowadziły do przejęcia rynku przez konkurencję ukraińską.
2 MIN CZYTANIA

Islamska prowincja Chin zmieni się w strefę wolnego handlu

Władze chińskiego regionu Sinciang zapowiedziały utworzenie w nim strefy wolnego handlu, dzięki której prowincja stanie się kluczowym miejscem dla Inicjatywy Pasa i Szlaku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Czy Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w UE?

Poseł PSL Marek Sawicki postawił Ukrainie warunek, że jeśli nie przestanie dyskryminować polskich firm transportowych, to Polska będzie blokować członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Jak Polacy wspierają potrzebujących w święta

W 2022 r. aż 85 proc. Polaków planowało wspierać potrzebujących w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym. Z każdym rokiem rośnie nie tylko liczba akcji świątecznych, ale również skala niesionej pomocy.
2 MIN CZYTANIA