Od 14 do 16 grudnia Łódź stanie się biznesową stolicą Polski. W tych dniach w hotelu VH Andel’s odbędzie się XV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2022, największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze w regionie.

Fot. Filip Mazurkiewicz

Europejskie Forum Gospodarcze na stałe wpisało się już do kalendarza najważniejszych imprez gospodarczych w kraju. Zyskało odpowiednią rangę, stając się idealną przestrzenią do nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, miejscem wymiany opinii i doświadczeń.

– Po raz 15. organizujemy w centrum Polski międzynarodowe spotkanie koncentrujące przedsiębiorców i ekspertów wielu dziedzin gospodarki. Wezmą w nim udział znakomici goście, wybitni prelegenci, przedstawiciele największych polskich firm. Poruszymy najważniejsze tematy, które dziś nurtują przedsiębiorców. Zajmiemy się innowacyjnością i konkurencyjnością firm z sektora MŚP, pozyskiwaniem nowych rynków zbytu, w tym w handlu zagranicznym, nowymi technologiami, nowoczesnym zarządzaniem i rozwojem przedsiębiorstw. Bądźcie Państwo z nami – zaprasza Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Zapraszamy do darmowej rejestracji

Atrakcji nie zabraknie

Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji będzie biznes w erze innowacji. Podczas trzech dni spotkań rozmawiać będziemy m.in. o cyberbezpieczeństwie – w tym także o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć na ten temat, o innowacjach w rolnictwie i energetyce, metainteligencji w przemyśle 4.0, wyzwaniach dotyczących rynku pracy w logistyce, innowacyjności III sektora, a także o tym, czym jest wellbeing w firmie. Pojawią się panele poświęcone sytuacji politycznej na świecie, m.in. szansom na zagraniczną ekspansję biznesu z Łódzkiego w związku ze zmianami geopolitycznymi. Nie zabraknie tematów związanych ze sportem: „Zarządzenie organizacją sportową w dobie wyzwań i innowacji” i „Marketingowa siła futbolu”. Ciekawie zapowiada się również panel „Biznes a ZUS” poświęcony digitalizacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wykład motywacyjny pt. „Potęga odporności” wygłosi Marek Kamiński, znany polski innowator i podróżnik ekstremalny. Niezwykle ciekawą dyskusję o tym, jak być „najlepszym sobą”, poprowadzi dziennikarka i prezenterka telewizyjna Agata Konarska. Jej uczestniczkami będą: Urszula Dudziak, znakomita piosenkarka i kompozytorka, Otylia Jędrzejczak, nasza najbardziej utytułowana pływaczka, obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego, oraz Róża Kozakowska, złota medalistka ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Fot. ADAM STAŚKIEWICZ

Wzory do naśladowania

Podczas EFG poznamy również tegorocznych laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” – konkursu, którego główną ideą jest uhonorowanie firm promujących pozytywny wizerunek łódzkiej przedsiębiorczości, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu i stanowiących wzór funkcjonowania dla innych. Nagrody zostaną wręczone w następujących kategoriach:

  • Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności
  • Debiut roku
  • Sukcesja z sukcesem
  • Łódzkie zaprogramowane na przyszłość
  • Międzynarodowy sukces
  • Biznes na PLUS – Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego

Udział w Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkie 2022 jest bezpłatny. Rejestracja możliwa jest pod adresem: forum.lodzkie.pl

 

Partner Główny

Materiał przygotowany w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

Poprzedni artykułDłużnicy-milionerzy. Jak wysokie mają zaległości?
Następny artykułCoraz więcej wódki w magazynach