fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumEra innowacji na jubileuszowym Forum

Era innowacji na jubileuszowym Forum

Od 14 do 16 grudnia Łódź stanie się biznesową stolicą Polski. W tych dniach w hotelu VH Andel’s odbędzie się XV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2022, największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze w regionie.

Europejskie Forum Gospodarcze na stałe wpisało się już do kalendarza najważniejszych imprez gospodarczych w kraju. Zyskało odpowiednią rangę, stając się idealną przestrzenią do nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, miejscem wymiany opinii i doświadczeń.

– Po raz 15. organizujemy w centrum Polski międzynarodowe spotkanie koncentrujące przedsiębiorców i ekspertów wielu dziedzin gospodarki. Wezmą w nim udział znakomici goście, wybitni prelegenci, przedstawiciele największych polskich firm. Poruszymy najważniejsze tematy, które dziś nurtują przedsiębiorców. Zajmiemy się innowacyjnością i konkurencyjnością firm z sektora MŚP, pozyskiwaniem nowych rynków zbytu, w tym w handlu zagranicznym, nowymi technologiami, nowoczesnym zarządzaniem i rozwojem przedsiębiorstw. Bądźcie Państwo z nami – zaprasza Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Zapraszamy do darmowej rejestracji

Atrakcji nie zabraknie

Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji będzie biznes w erze innowacji. Podczas trzech dni spotkań rozmawiać będziemy m.in. o cyberbezpieczeństwie – w tym także o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć na ten temat, o innowacjach w rolnictwie i energetyce, metainteligencji w przemyśle 4.0, wyzwaniach dotyczących rynku pracy w logistyce, innowacyjności III sektora, a także o tym, czym jest wellbeing w firmie. Pojawią się panele poświęcone sytuacji politycznej na świecie, m.in. szansom na zagraniczną ekspansję biznesu z Łódzkiego w związku ze zmianami geopolitycznymi. Nie zabraknie tematów związanych ze sportem: „Zarządzenie organizacją sportową w dobie wyzwań i innowacji” i „Marketingowa siła futbolu”. Ciekawie zapowiada się również panel „Biznes a ZUS” poświęcony digitalizacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wykład motywacyjny pt. „Potęga odporności” wygłosi Marek Kamiński, znany polski innowator i podróżnik ekstremalny. Niezwykle ciekawą dyskusję o tym, jak być „najlepszym sobą”, poprowadzi dziennikarka i prezenterka telewizyjna Agata Konarska. Jej uczestniczkami będą: Urszula Dudziak, znakomita piosenkarka i kompozytorka, Otylia Jędrzejczak, nasza najbardziej utytułowana pływaczka, obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego, oraz Róża Kozakowska, złota medalistka ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Fot. ADAM STAŚKIEWICZ

Wzory do naśladowania

Podczas EFG poznamy również tegorocznych laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” – konkursu, którego główną ideą jest uhonorowanie firm promujących pozytywny wizerunek łódzkiej przedsiębiorczości, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu i stanowiących wzór funkcjonowania dla innych. Nagrody zostaną wręczone w następujących kategoriach:

  • Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności
  • Debiut roku
  • Sukcesja z sukcesem
  • Łódzkie zaprogramowane na przyszłość
  • Międzynarodowy sukces
  • Biznes na PLUS – Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego

Udział w Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkie 2022 jest bezpłatny. Rejestracja możliwa jest pod adresem: forum.lodzkie.pl

 

Partner Główny

Materiał przygotowany w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA