fbpx
środa, 22 maja, 2024
Strona głównaArchiwumExatel chce się włączyć w program Cyfrowego Trójmorza

Exatel chce się włączyć w program Cyfrowego Trójmorza

Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza ma na celu wzmocnienie współpracy dwunastu państw w regionie morza Adriatyckiego, Bałtyckiego oraz Czarnego. Jednym z elementów ma być budowa transgranicznej infrastruktury cyfrowej, która pozwoli na bezpieczne przesyłanie danych z północy na południe regionu, z jednoczesnym wykorzystaniem technologii światłowodowej i 5G.

– Chcemy się włączyć w inicjatywę Cyfrowego Trójmorza, żeby budowie "twardej infrastruktury" drogowo-kolejowej w ramach krajów Trójmorza towarzyszyła rozbudowa wspólnej infrastruktury telekomunikacyjnej i zacieśnienie współpracy z operatorami w krajach Trójmorza – powiedział PAP Bończa Tomaszewski.

Jak zaznaczył prezes Exatela, jednym z elementów tego programu jest otwarcie w listopadzie tzw. punktu obecności telekomunikacyjnej (poinf of presence) w czeskiej Pradze.

– Do tej pory punkty te – w Moskwie, Kijowie, Amsterdamie, Londynie i Frankfurcie – budowaliśmy na linii wschód-zachód, na której odbywa się główny ruch w telekomunikacji. Dzięki temu już teraz łączymy placówki polskich firm czy banków w całej Europie. Teraz chcemy rozbudowywać sieci w kierunku północ-południe, bo uważamy, że ruch północ-południe jest mniejszy m.in. właśnie dlatego, że nie ma infrastruktury. Nie ma handlu, bo nie ma drogi. A to pomoże również polskim firmom w ich ekspansji na rynki zagraniczne – mówi prezes Exatela.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

JS/PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA