Korporacja Meta oznajmiła, że użytkownicy Facebooka będą mogli wkrótce płacić za niektóre funkcje serwisu.

– Rozpoczynamy wprowadzanie Meta Verified – usługę subskrypcyjną, która umożliwi zweryfikowanie swojego konta przy użyciu dowodu tożsamości, pozwoli uzyskać niebieską odznakę oraz dodatkową ochronę przed podszywającymi się pod Ciebie innymi kontami. Nowa funkcja zwiększy autentyczność i bezpieczeństwo w naszych usługach. Cena Meta Verified zaczyna się od 11,99 dolarów/miesiąc dla urządzeń desktopowych lub 14,99 USD/miesiąc dla użytkowników korzystających z systemu iOS. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona w Australii i Nowej Zelandii, a następnie w kolejnych krajach – napisał na swoim facebookowym profilu założyciel tej firmy, Mark Zuckerberg.

Oznacza to, że Facebook idzie ścieżką, którą obrał kilka miesięcy wcześniej Twitter. Obydwa serwisy dotychczas były kojarzone z „bezpłatną” możliwością korzystania z ich usług przez zwykłych użytkowników, a dochody tych firm były generowane głównie z reklam. Teraz w obydwu pojawiają się dodatkowe funkcje dostępne tylko dla płacących klientów.

Powszechnie przypuszcza się, że z płatnych możliwości na Facebooku będą korzystać głównie użytkownicy, którzy pozyskują w serwisie klientów i szczególnie powinno im zależeć na potwierdzeniu autentyczności oraz zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa ich profilom.

Reuter, cnbc.com
Poprzedni artykułPotężne podwyżki dla górników. Zarobią średnio 12 tysięcy złotych
Następny artykułWęgry zostaną chińskim przyczółkiem w Europie