fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaInnowacjeFacebook będzie płatny

Facebook będzie płatny

Korporacja Meta oznajmiła, że użytkownicy Facebooka będą mogli wkrótce płacić za niektóre funkcje serwisu.

– Rozpoczynamy wprowadzanie Meta Verified – usługę subskrypcyjną, która umożliwi zweryfikowanie swojego konta przy użyciu dowodu tożsamości, pozwoli uzyskać niebieską odznakę oraz dodatkową ochronę przed podszywającymi się pod Ciebie innymi kontami. Nowa funkcja zwiększy autentyczność i bezpieczeństwo w naszych usługach. Cena Meta Verified zaczyna się od 11,99 dolarów/miesiąc dla urządzeń desktopowych lub 14,99 USD/miesiąc dla użytkowników korzystających z systemu iOS. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona w Australii i Nowej Zelandii, a następnie w kolejnych krajach – napisał na swoim facebookowym profilu założyciel tej firmy, Mark Zuckerberg.

Oznacza to, że Facebook idzie ścieżką, którą obrał kilka miesięcy wcześniej Twitter. Obydwa serwisy dotychczas były kojarzone z „bezpłatną” możliwością korzystania z ich usług przez zwykłych użytkowników, a dochody tych firm były generowane głównie z reklam. Teraz w obydwu pojawiają się dodatkowe funkcje dostępne tylko dla płacących klientów.

Powszechnie przypuszcza się, że z płatnych możliwości na Facebooku będą korzystać głównie użytkownicy, którzy pozyskują w serwisie klientów i szczególnie powinno im zależeć na potwierdzeniu autentyczności oraz zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa ich profilom.

Reuter, cnbc.com
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA