fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaKrajFacebook usunął profil Konfederacji!

Facebook usunął profil Konfederacji!

Po usunięciu profilu posła Janusza Korwin-Mikkego tym razem Facebook zlikwidował profil Konfederacji.

Tomasz Grabarczyk, dyrektor Biura Prasowego Konfederacji, napisał na swoim profilu na FB, że ugrupowanie otrzymało informację od Ministerstwa Cyfryzacji, iż Facebook zamierza „zdjąć profil Konfederacja”.

„Facebook zdjął profil Konfederacji. Łamanie i nadinterpretacja własnych regulaminów oraz brak jasnej informacji, że użytkownicy mogą wyrażać i czytać jedynie informacje i poglądy zgodne z poglądami i interesami administracji to oszustwo, a nie żaden wolny rynek” – czytamy na Twitterze wpis Marcina Sypniewskiego, wiceprezesa Kongresu Polskiego Biznesu, sekretarza Konfederacji Wolność i Niepodległość, przewodniczącego Rady Krajowej partii KORWiN.

„JESTEŚMY UGRUPOWANIEM PARLAMENTARNYM. Partią, której sondażowe poparcie sięga już 10%. Usunięcie naszego profilu pod płaszczykiem walki z dezinformacją, to atak wymierzony w polską scenę polityczną. A to już można spokojnie określić ingerencją w polską rację stanu przez międzynarodową korporację” – napisał Grabarczyk.
Dodał, że Konfederacja od tygodni ma problem z obcinaniem zasięgów ze strony Facebooka. Został na nią nałożony tzw. „shadowban”, czyli instrument, który powoduje, że na profilach już nie wyświetlają się treści strony, którą jest polubiona. W okresie świątecznym zanotowano pierwszy w historii spadek liczby obserwujących, co nie miało nigdy miejsca.
Jak podkreślił dyrektor Grabarczyk, „Konfederacja stoi na straży wolności słowa. Wielokrotnie powtarzamy, że KAŻDY ma prawo do głoszenia własnych poglądów. Sam niejednokrotnie protestowałem przeciwko cenzurowaniu środowisk całkowicie mi obcych. Liczę, że nasi polityczni oponenci również zachowają się w zgodzie z głoszonymi przez siebie hasłami.
Nie mówimy o zrzuceniu profilu partii kanapowej (choć i to jest skandaliczne), tylko o usunięciu największego profilu partii politycznej w Polsce. Stworzonego przez zespół naszej administracji bardzo ciężką pracą. Żyjemy w świecie, w którym Mark Zuckenberg rości sobie prawo do decydowania co jest prawdą, a co nie oraz ingerowania w polityczny układ sił obcych państw. Przekaz Konfederacji jest nie na rękę lewicowej poprawności politycznej i jedynie słusznej narracji. Decyzja o usunięciu naszego profilu (…) ma charakter czysto polityczny. Na naszych oczach rodzi się nowoczesny totalitaryzm”.
Profil Konfederacji miał 671 tys. obserwujących.
W oficjalnym oświadczeniu politycy Konfederacji piszą, że działanie Facebooka uderza w reguły demokracji i tym samym godzi w polską rację stanu. Jednocześnie wzywają polski rząd do reakcji na próbę cenzury partii politycznej oraz do pilnego uchwalenia przepisów chroniących wolność słowa przed zagranicznymi korporacjami.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA