fbpx
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesFacebook zmienia nazwę

Facebook zmienia nazwę

Mark Zuckerberg oznajmił, że jego firma zmieni nazwę z Facebook na Meta.

Mark Zuckerberg oznajmił, że jego firma zmieni nazwę z Facebook na Meta.

Nowa nazwa nawiązuje do projektu korporacji, którego celem jest stworzenie metawersum. Ma to być świat wirtualnej rzeczywistości, w którym ludzie będą mogli pracować, grać i komunikować się, przy użyciu gogli VR. Zdaniem założyciela Facebooka, dotychczasowa nazwa firmy nie oddaje jej planów rozwoju i tego, czym będzie się zajmować w przyszłości. Dlatego podjęto decyzje o jej zmianie.

Obrót akcjami na giełdzie pod nowym brandem rozpocznie się 1 grudnia.

Jednocześnie nazwy poszczególnych usług należących do Mety pozostaną bez zmian (m.in. Facebook, Instagram, Whatsapp).

Podobny rebranding przeszło w 2015 roku Google, którego spółka macierzysta nazywa się od tego czasu Alphabet.

Zmiana następuje zaraz po kolejnej fali krytyki, która spłynęła na amerykańską korporację. Była ona spowodowana oskarżeniami byłej pracownicy firmy Frances Haugen. Jej zdaniem Facebook przekłada zyski ponad bezpieczeństwo swoich użytkowników.

BBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Sektor „skazany na rozwój” powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
4 MIN CZYTANIA

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA

Zatory płatnicze uderzają w sektor MŚP. Czy sposobem na nie może być faktoring?

Od 2020 r. UOKiK ma uprawnienia do zwalczania zatorów płatniczych, które są szczególnie groźnie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Rosnące w kolejnych latach liczby i kwoty nakładanych kar pokazują, że nie jest łatwo rozwiązać ten problem systemowo. Ale przedsiębiorcy zabezpieczają się przed zatorami również na własną rękę. Wykorzystują do tego faktoring.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA