fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaBiznesFirmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.

Cykliczne badania oczekiwań amerykańskich firm na temat organizacji pracy prowadzi firma Robin zajmująca się doradztwem w zakresie optymalizacji przestrzeni biurowych. Z 500 zweryfikowanych przedsiębiorstw aż 88 proc. oczekuje od swoich pracowników obecności w biurze przez określoną liczbę dni (wzrost o 20 proc. względem zeszłego roku), a 52 proc.  firm wymaga, żeby były to 4 dni w tygodniu. Dzięki temu pracownicy mają lepiej ze sobą współpracować, poprawić wzajemną komunikację, położyć większy nacisk na rozwój zawodowy, a także wzmocnić poczucie przynależności do firmy. 

Aktualnie tylko 28 proc. ankietowanych firm wykorzystuje w pełni posiadane przestrzenie biurowe. Dzieje się tak mimo tego, że cztery na pięć przedsiębiorstw zmniejszyło posiadane powierzchnie biurowe od rozpoczęcia pandemii COVID-19. 

Jednocześnie według badań Instytutu Gallupa, 94 proc. mieszkańców USA wykonujących zawody dające możliwość zdalnego zatrudnienia, nie chce wracać do biur na cały tydzień. 

businessinsider.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA

Jak pomóc małym firmom?

Truizmem jest powiedzieć, że miniony rok był trudny dla firm sektora MŚP, a właśnie nieduże firmy – w szczególności mikroprzedsiębiorstwa – są nieodłącznym elementem funkcjonowania gospodarczego ekosystemu w Polsce. Zatem wszystkim powinno zależeć na utrzymaniu ich przy życiu.
4 MIN CZYTANIA

Polskie firmy zainteresowane odbudową Ukrainy

Ponad jedna czwarta polskich przedsiębiorstw jest zainteresowana zainwestowaniem w odbudowę Ukrainy po wojnie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pierwszy prywatny lądownik dotarł na Księżyc

Lądownik Odyseusz osiadł na powierzchni Księżyca i tym samym stał się pierwszym tego typu urządzeniem, które dotarło na Srebrny Glob w ramach prywatnej inicjatywy.
< 1 MIN CZYTANIA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA