fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajFirmy wracają do imprez świątecznych

Firmy wracają do imprez świątecznych

Coraz więcej firm w Polsce chce organizować spotkania świąteczne dla pracowników.

Portal pracuj.pl poinformował, że aż 43 proc. pracowników zadeklarowało, że w ich miejscu pracy odbędzie się impreza świąteczna. Rok temu zdecydowało się na nie tylko 27 proc. firm, co było spowodowane ciągle jeszcze trwającą pandemią koronawirusa.

Agata Grzejda, ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej w Grupie Pracuj wskazuje, że firmy mogą skorzystać na organizacji imprez świątecznych, bo w ten sposób można docenić zespół, podsumować rok, a także w nieformalnych okolicznościach nakreślić kierunki na przyszłość. To zwiększa też poczucie bezpieczeństwa pracowników.

Analitycy Pracuj.pl podkreślają, że firmy wracają do imprez świątecznych, mimo że w niektórych z nich wprowadzono inne oszczędności. Niewykluczone też, że odsetek firm, które ostatecznie zdecydują się na organizację świątecznego eventu będzie wyższy niż deklarowany, bo jeszcze na początku grudnia tylko co piąty ankietowany miał potwierdzoną taką imprezę. Firmy prawie zrezygnowały natomiast ze spotkań wigilijnych online, na które rok temu zdecydowało się 5 proc. przedsiębiorstw (dziś takie plany deklaruje 1 proc.).

Warto zauważyć, że polscy pracownicy oczekują, iż pracodawcy z okazji świąt obdarują ich jakimś benefitem, czego spodziewa się aż 56 proc. respondentów. Jest to spowodowane obecną sytuacją gospodarczą, bo aż 70 proc. badanych deklaruje, że obecna pensja wystarczy im na mniej zakupów świątecznych niż rok temu. Co ciekawe, aż 66 proc. Polaków chciałoby otrzymać od pracodawcy dodatkowe dni wolne z okazji świąt, ale z drugiej strony wzrósł odsetek pracowników, którzy chcą pracować we wszystkie dni pracujące w okresie świątecznym, co może świadczyć o chęci podreperowania domowych budżetów.

Pracuj.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA