fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajFirmy wracają do imprez świątecznych

Firmy wracają do imprez świątecznych

Coraz więcej firm w Polsce chce organizować spotkania świąteczne dla pracowników.

Portal pracuj.pl poinformował, że aż 43 proc. pracowników zadeklarowało, że w ich miejscu pracy odbędzie się impreza świąteczna. Rok temu zdecydowało się na nie tylko 27 proc. firm, co było spowodowane ciągle jeszcze trwającą pandemią koronawirusa.

Agata Grzejda, ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej w Grupie Pracuj wskazuje, że firmy mogą skorzystać na organizacji imprez świątecznych, bo w ten sposób można docenić zespół, podsumować rok, a także w nieformalnych okolicznościach nakreślić kierunki na przyszłość. To zwiększa też poczucie bezpieczeństwa pracowników.

Analitycy Pracuj.pl podkreślają, że firmy wracają do imprez świątecznych, mimo że w niektórych z nich wprowadzono inne oszczędności. Niewykluczone też, że odsetek firm, które ostatecznie zdecydują się na organizację świątecznego eventu będzie wyższy niż deklarowany, bo jeszcze na początku grudnia tylko co piąty ankietowany miał potwierdzoną taką imprezę. Firmy prawie zrezygnowały natomiast ze spotkań wigilijnych online, na które rok temu zdecydowało się 5 proc. przedsiębiorstw (dziś takie plany deklaruje 1 proc.).

Warto zauważyć, że polscy pracownicy oczekują, iż pracodawcy z okazji świąt obdarują ich jakimś benefitem, czego spodziewa się aż 56 proc. respondentów. Jest to spowodowane obecną sytuacją gospodarczą, bo aż 70 proc. badanych deklaruje, że obecna pensja wystarczy im na mniej zakupów świątecznych niż rok temu. Co ciekawe, aż 66 proc. Polaków chciałoby otrzymać od pracodawcy dodatkowe dni wolne z okazji świąt, ale z drugiej strony wzrósł odsetek pracowników, którzy chcą pracować we wszystkie dni pracujące w okresie świątecznym, co może świadczyć o chęci podreperowania domowych budżetów.

Pracuj.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Po co nam samorządy [WYWIAD]

Samorządy mają już (po przełomie w 1989 r.) ponad 30 lat. Dobiega końca 8. – wydłużona o pół roku – kadencja. O pracy samorządowca opowiada nam Jerzy Zięty – krakowski radny, dziennikarz, organizator targów zdrowej żywności i koncertów muzycznych.
5 MIN CZYTANIA

Jak uzdrowić krajową legislację?

W Polsce o procesie legislacyjnym trudno dziś mówić bez emocji. Złośliwie można by powiedzieć, że jest to wprawdzie proces, ale nie stanowienia prawa, tylko jego masowej produkcji. I to produkcji marnej jakości. Nie pozostaje to bez znaczenia dla biznesu, który o legislacji myśli z uzasadnioną trwogą.
6 MIN CZYTANIA

Obudzić z marazmu polski rynek pracy!

Polski rynek pracy w niedalekiej przyszłości będzie borykać się z niedoborem pracowników znacznie przewyższającym dzisiejsze, sygnalizowane przez przedsiębiorców, problemy. Wskaźniki demograficzne nie pozostawiają tu złudzeń. Pozostaje tu zatem pytanie – co robić?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA