fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaInnowacjeFirmy z Polski ruszą na podbój Ameryki?

Firmy z Polski ruszą na podbój Ameryki?

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczęło nabór do programu akceleracyjnego dla młodych firm, które chciałyby wejść na amerykański rynek.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rusza z naborem do trzeciego już programu akceleracyjnego skierowanego do przedsiębiorstw, które chciałyby wejść na amerykański rynek i rozpocząć działalność w stanie Nevada.

Zgodnie z zasadami w konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i start-upy, które które prowadzą działalność gospodarczą w Polsce od co najmniej sześciu miesięcy, ale nie dłużej niż sześć lat. Co ważne, program nie jest ograniczony do określonych branż.

Chodzi nam o to, żeby obszary, w których działa start-up były zbieżne zarówno z krajowymi inteligentnymi specjalizacjami w Polsce, które są dosyć szerokie, jak i przede wszystkim z tymi obszarami, które są kluczowe dla stanu Nevada, dla tamtejszej gospodarki. To jest między innymi przemysł dronowy, nowoczesne technologie w rolnictwie, magazynowanie energii, technologie wodne i wodorowe, sektor gamingowy, a także szeroko pojmowany sektor hotelarsko-restauracyjny, z którego jak wiadomo słynie Las Vegas, czyli południowa część stanu Nevada

– powiedział koordynator projektów w dziale współpracy międzynarodowej NCBR Andrzej Wajs.

W naborze do poprzednich dwóch programów NCBR-NAP (Nevada Acceleration Program) wzięło udział około 60 firm, z których 20 zakwalifikowało się do finału. Tym razem na tygodniowy program akceleracji do Las Vegas, Reno oraz San Francisco może dostać się 10 najlepszych start-upów. Pierwszy etap rekrutacji ma natomiast trwać do 6 grudnia.

Źródło: Polskie Radio 24
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przedsiębiorca powinien określić, jakich korzyści spodziewa się po sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja nie jest już tylko w kręgu zainteresowania dużych przedsiębiorców, ale coraz częściej także małych i średniej wielkości firm.
2 MIN CZYTANIA

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA