fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaInnowacjeFirmy z Polski ruszą na podbój Ameryki?

Firmy z Polski ruszą na podbój Ameryki?

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczęło nabór do programu akceleracyjnego dla młodych firm, które chciałyby wejść na amerykański rynek.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rusza z naborem do trzeciego już programu akceleracyjnego skierowanego do przedsiębiorstw, które chciałyby wejść na amerykański rynek i rozpocząć działalność w stanie Nevada.

Zgodnie z zasadami w konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i start-upy, które które prowadzą działalność gospodarczą w Polsce od co najmniej sześciu miesięcy, ale nie dłużej niż sześć lat. Co ważne, program nie jest ograniczony do określonych branż.

Chodzi nam o to, żeby obszary, w których działa start-up były zbieżne zarówno z krajowymi inteligentnymi specjalizacjami w Polsce, które są dosyć szerokie, jak i przede wszystkim z tymi obszarami, które są kluczowe dla stanu Nevada, dla tamtejszej gospodarki. To jest między innymi przemysł dronowy, nowoczesne technologie w rolnictwie, magazynowanie energii, technologie wodne i wodorowe, sektor gamingowy, a także szeroko pojmowany sektor hotelarsko-restauracyjny, z którego jak wiadomo słynie Las Vegas, czyli południowa część stanu Nevada

– powiedział koordynator projektów w dziale współpracy międzynarodowej NCBR Andrzej Wajs.

W naborze do poprzednich dwóch programów NCBR-NAP (Nevada Acceleration Program) wzięło udział około 60 firm, z których 20 zakwalifikowało się do finału. Tym razem na tygodniowy program akceleracji do Las Vegas, Reno oraz San Francisco może dostać się 10 najlepszych start-upów. Pierwszy etap rekrutacji ma natomiast trwać do 6 grudnia.

Źródło: Polskie Radio 24
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA